Asteroida Bennu leci w kierunku Ziemi. NASA podaje, że ma uderzyć w naszą planetę i podaje datę

16 Март 11:31   105 wiev


Asteroida Bennu leci w kierunku Ziemi. NASA podaje, że ma uderzyć w naszą planetę i podaje datę

Według informacji amerykańskich mediów, naukowcy z USA opracowują specjalny plan wyeliminowania kosmicznej skały - podaje Radio ZET. Nieoficjalnie mówi się o statku kosmicznym, który może zniszczyć skałę.

Jeśli obiekt będzie wystarczająco mały i wykryjemy go w odpowiednio wcześnie, będziemy mogli go zniszczyć - tłumaczy BuzzFeedowi David Dearborn z Lawrence Livermore National Laboratory.


Asteroida Bennu waży 77 miliardów ton i ma niemal pół kilometra średnicy. Ewentualne zderzenie z Ziemią wywołałoby katastrofę na niespotykaną dotąd skalę. Zdaniem naukowców moment ten może nastąpić w 2135 roku. W skali kosmosu istnieje spora szansa na kolizję, bo jej prawdopodobieństwo wynosi 1:2700.  

Dante Lauretty z Planetary Science w Lunar and Planetary Laboratory na Uniwersytecie Arizony twierdzi, że uderzenie Bennu uwolniłoby "trzy razy więcej energii niż cała broń jądrowa zdetonowana w historii". - Uderzenie uwolniłoby energię równoważną 1450 megaton TNT - dodał w rozmowie z mediami.Najnowsze wiadomości
TOP