Lubnauer porównała Morawieckiego do... Moczara. Dziennikarza zamurowało

13 Март 16:01   82 wiev


Lubnauer porównała Morawieckiego do... Moczara. Dziennikarza zamurowało

Lubnauer wskazywała na przykłady wypowiedzi premiera, które usprawiedliwiałyby porównanie go do Mieczysława Moczara. Przewodnicząca Nowoczesnej najpierw przytoczyła wypowiedź Morawieckiego, który stwierdził, że "powinniśmy być dumni z marca 1968 roku".

Na zarzut prowadzącego, że manipuluje i wyrywa wypowiedź Morawieckiego z kontekstu, Lubnauer odwołała się do innego przykładu i wskazała na wypowiedź o sprawstwie Żydów odnośnie holokaustu. - Tego już nie wyrwałam z kontekstu, dokładnie tak powiedział – mówiła w w #RZECZoPOLITYCE.


Zdaniem Lubnauer Mateusz Morawiecki podkopuje narrację Kaczyńskiego, zgodnie z którą PiS ma walczyć z elitami. – Okazuje się, że to Morawiecki najwięcej zyskał na III RP. Co więcej, okazuje się, że bank, którym rządził, udzielał kredytów frankowych – przekonywała.

Jej zdaniem PiS uwłaszczył się na majątku państwowym, a jednocześnie jest reprezentowany przez establishment. – PiS jest wszystkim z czym walczy Jarosław Kaczyński. Jednym słowem Kaczyński zaczął walczyć sam ze sobą – mówiła przewodnicząca Nowoczesnej.

Mieczysław Moczar - polityk komunistyczny okresu PRL. Uważany był za posiadającego największą władzę ministra spraw wewnętrznych w okresie PRL. Popularne w tym czasie było powiedzenie: "Kto nie z Mieciem tego zmieciem". Ideologia grupy Moczara była mieszanką nacjonalizmu, komunizmu, mieściła w sobie antysemityzm, niechęć do wszystkiego co uznane za niepolskie, uwielbienie dla tradycji wojskowej oraz niechęć do liberalizacji systemu.Najnowsze wiadomości
TOP