Wicepremier Gowin wspiera swoich? Burza po doniesieniach "Wprost"

17 Апрель 10:32   107 wiev


Wicepremier Gowin wspiera swoich? Burza po doniesieniach "Wprost"

Stowarzyszenie – Ekonomia Nauka Społeczeństwo „SENS” otrzymało od ministerstwa nauki grant w wysokości blisko 237 tys. zł. Jednak, jak napisał "Wprost", wątpliwości budzi to, że we władzach Stowarzyszenia zasiadają osoby związane z partią Porozumienie, której prezesem jest wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Doniesieniami tygodnika zainteresowali się posłowie opozycji. Kinga Gajewska z PO zapowiedziała, że zawiadomi prokuraturę, jeśli do wtorku 17 kwietnia nie otrzyma wyjaśnień w tej sprawie.


"Wprost" dotarł też, do jeszcze innej fundacji, również powiązanej z partią Porozumienie. Fundacja InnWarmia z resortu nauki dostała 247 tys. zł. Obie instytucje dostały pieniądze w ramach konkursu na projekty dotyczące uniwersytetów trzeciego wieku.

Fundacja InnWarmia dostała też grant w drugiej edycji programu. 349 tys. zł - follow-up do dzisiejszego tekstu w @TygodnikWPROST. pic.twitter.com/2sBLvA2Gmf— Marcin Dobski (@szachmad) 16 April 2018

Posłanka Monika Wielichowska z PO złożyła interpelację, w której zadała ministrowi Gowinowi siedem pytań, w tym jedno o ewentualne unieważnienie konkursu.Najnowsze wiadomości
TOP