Rusza „Kinematograf wrocławski” - cykl pokazów filmowych z Wrocławiem w tle. Na początek "Ukryty w słońcu"

13 Февраль 18:01   15 wiev


Rusza „Kinematograf wrocławski” - cykl pokazów filmowych z Wrocławiem w tle. Na początek "Ukryty w słońcu"

W ramach tegorocznej edycji "Kinematografu Wrocławskiego" widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się najważniejszym postaciom polskiej reżyserii, które zdecydowały się na wykorzystanie w swoich dziełach wrocławskich krajobrazów oraz rozpoznawalnych obiektów architektonicznych - poinformował Kajetan Buturlak z biura prasowego Strefy Kultury Wrocław.

Podczas pięciu comiesięcznych pokazów zobaczymy m.in. filmy Krzysztofa Kieślowskiego, Grzegorza Królikiewicza i Janusza Morgensterna, a w nich m.in Dworzec Główny, dawną siedzibę BWA Awangarda czy Dolnośląski Urząd Wojewódzki.


Cykl rozpocznie pokaz filmu „Ukryty w słońcu" w reżyserii Jerzego Trojana. Jako tło do filmu została tu wykorzystana sama lokalizacja pokazów filmowych - ówczesny kultowy bar Barbara oraz okolice ulicy Świdnickiej, przy której się mieścił. Gościem pokazu będzie Stefan Kurzyp - asystent operatora przy filmie "Ukryty w słońcu", a także wieloletni pracownik wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych.

Kuratorem cyklu jest Lech Moliński, animator kultury i dziennikarz filmowy, związany z Wrocławską Fundacją Filmową i Fundacją na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza.

Pokazy filmowe będą odbywać się od lutego do czerwca w każdy drugi wtorek miesiąca w kawiarni, infopunkcie Barbara.Najnowsze wiadomości
TOP