Karczewski w RMF o głosowaniu rodzinnym: To propozycja. Ja jej nie popieram

17 Апрель 09:32   83 wiev


Karczewski w RMF o głosowaniu rodzinnym: To propozycja. Ja jej nie popieram

"To nie jest program, to jest propozycja. Ja jej nie popieram" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany o przedstawiony przez Jarosława Gowina pomysł głosowania rodzinnego.

Zdjęcie Stanisław Karczewski / Jakub Kamiński /PAP


Robert Mazurek: Panie marszałku o jesieni rzeczywiście trochę porozmawiamy, ale o jesieni politycznej. W listopadzie miałoby się odbyć referendum konstytucyjne - tak w każdym razie planuje to pan prezydent. Rok temu 3 maja zgłosił projekt referendum i co? I nic. Reklama

Stanisław Karczewski: - Tak, powiedział pan prezydent 3 maja o referendum, o takim zamiarze przeprowadzenia referendum. Ten pomysł ciekawy, interesujący, ale nie do końca podobał mi się szczególnie właśnie dotyczący samej daty. 11 listopada to wielkie święto, wielkie święto, które obchodzimy raz na sto lat, więc chciałbym żebyśmy i... większość obywateli chce świętować. Również przemieszczać się, to także kłopoty z uczestnictwem w referendum. Ja jestem umówiony z panem ministrem Paweł Muchą na piątek na godzinę 12 i będziemy bardzo intensywnie rozmawiać.

No właśnie, bo pan prezydent nawet powołał specjalnego ministra od referendum tylko, że jest jeden kłopot. My nawet nie znamy nawet żadnego pytania, które miałoby być Polakom zadane.

- No tak, ale jestem przekonany, że pan prezydent opracował, albo opracowuje i przygotowuje te pytania.

Ale jak się z rok wcześniej mówi, że będzie referendum, to może należałoby powiedzieć: "drodzy Polacy chcemy was zapytać o trzy rzeczy - o to, o to i o to. Wy sobie na razie podyskutujcie, a potem zagłosujcie".

- Nie, panie redaktorze, Senat podejmie decyzje dlatego że Senat jest tą ostateczną instancją, która podejmuje decyzje zerojedynkowo. Jeśli pan prezydent, jak pan prezydent przyśle taką propozycje dotyczące i pytań, ilości pytań i terminu, to możemy powiedzieć albo "tak", albo "nie". Dlatego porozmawiamy. 

(całość rozmowy wkrótce)Najnowsze wiadomości
TOP