RMF: Kolejne dymisje w MSZ

17 Апрель 11:19   100 wiev


RMF: Kolejne dymisje w MSZ

Kolejne zmiany kadrowe w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jak dowiedziała się reporterka RMF FM Małgorzata Wierzejska, prawa ręka byłego wiceministra Jana Dziedziczaka, już nie jest dyrektorem Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej.

Zdjęcie MSZ: Schnepf pobierał dodatek na utrzymanie rodzinny na podstawie pisemnego oświadczenia /Stanisław Kowalczuk /East News


MSZ nie komentuje polityki kadrowej. Według nieoficjalnych informacji RMF FM chodzi o uspokojenie sytuacji w Instytutach Polskich, które podlegały Dziedziczakowi i dyrektor Wierzejskiej. W ciągu kilkunastu miesięcy w placówkach zajmujących się dyplomacją kulturalną trwała istna karuzela kadrowa i wymiana dyrektorów. Porządkami ma teraz zająć się Krzysztof Strzałka. Reklama

Sam Dziedziczak, który teraz jest szeregowym posłem, dostanie odprawę - to kilka tysięcy złotych różnicy między dotychczasową pensją i uposażeniem posła oraz ekwiwalent za 39 dni urlopu.

To nie koniec zmian personalnych na Szucha. Z końcem miesiąca odejdzie były szef gabinetu politycznego - Jan Parys. Nie dostanie odprawy, tylko ekwiwalent za sześć dni urlopu.

Grzegorz KwolekNajnowsze wiadomości
TOP