Zbigniew Ziobro reaguje na decyzję Sądu Najwyższego

14 Июнь 16:46   188 wiev


Zbigniew Ziobro reaguje na decyzję Sądu Najwyższego

"Sąd Najwyższy wypowiedział się przeciwko wolności. Stanął po stronie przemocy państwa w służbie ideologii aktywistów homoseksualnych" - w ten sposób minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zareagował na decyzję Sądu Najwyższego, który oddalił w czwartek jego kasację w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT.

Zdjęcie Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro / Tomasz Gzell /PAP


"Uważam ten wyrok za bardzo zły znak i sygnał. Mam nadzieję, że zostanie on zniwelowany, zmieniony poprzez orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego" - podkreślił Zbigniew Ziobro. Reklama

Przypomnijmy, że Sąd Najwyższy oddalił w czwartek kasację prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. W mocy pozostaje wyrok, w którym Adama J. uznano za winnego wykroczenia, choć odstąpiono od kary.

"Sąd Najwyższy uznał, że takie zachowania można piętnować i karać. Sąd Najwyższy w tej sprawie wypowiedział się przeciwko wolności, stanął po stronie przemocy państwa w służbie ideologii aktywistów homoseksualnych. Przeciwko wolności, która jest zagwarantowana w polskiej konstytucji każdemu obywatelowi, niezależnie od tego jaki ma światopogląd" - oświadczył Ziobro w czwartek na konferencji prasowej.

Dodał, że Sąd Najwyższy stanął też przeciwko wolności gospodarczej, która jest zagwarantowana każdemu podmiotowi, który taką działalność prowadzi.

Ziobro zwracał uwagę, że drukarz nie odmówił wykonania usługi dlatego, że zleceniodawcy byli homoseksualistami. "On z tego powodu w najmniejszym stopniu ich nie piętnował i nie krytykował. On odmówił im wykonania usług, których treść (...) była w sposób oczywisty sprzeczna z jego wiarą i z jego przekonaniami i wartościami" - mówił minister. Ziobro złożył kasację na korzyść drukarza i wnosił w niej o uchylenie wyroków zapadłych w sprawie i uniewinnienie mężczyzny.

Sędzia Sądu Najwyższego Andrzej Ryński, uzasadniając czwartkowe orzeczenie, wskazał, iż sąd II instancji w tej sprawie prawidłowo rozpoznał sprawę. Dodał, że "w realiach tej sprawy", odmawiając świadczenia, nie można było kierować się przesłankami światopoglądowymi.Najnowsze wiadomości
TOP