Makabryczne znalezisko w ogródku. Zwłoki noworodka w tekturowym pudełku

12 Ноябрь 17:19   28 wiev


Wszystko zaczęło się od informacji, którą przekazano anonimowo policjantom w ubiegłym tygodniu. - 8-9 lat temu nastolatka urodziła dziecko. Potem zakopała je w ogrodzie w jednym z gospodarstw we wsi Brzeziny pod Krasnymstawem - donosił informator.

Policjanci zaczęli sprawdzać te informacje i szybko nabrali przekonania, że mogą być prawdziwe. Ekipa stróżów prawa ruszyła pod wskazany adres. Zaczęły się żmudne poszukiwania. Mundurowi zakasali rękawy i zaczęli przekopywać posesję. Nie szukali długo. Jeden z pracujących szybko natknął się na tajemniczy pakunek.

- To było tekturowe pudełko zawinięte w foliowy worek. Wewnątrz znajdowały się zwłoki noworodka - mówi Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.


Miejscem natychmiast zajęli się policyjni technicy. Druga ekipa zatrzymała podejrzaną. 27-letnia kobieta trafiła do aresztu. Nie usłyszała na razie żadnych zarzutów. Jej dalszy los zależy od wyników piątkowej sekcji zwłok znalezionego dziecka. - Przede wszystkim musimy dowiedzieć się czy noworodek urodził się żywy, czy też może ktoś pozbawił go życia - dodaje prokurator Wójcik.

W grę wchodzą dwa scenariusze. Kobiecie może zostać postawiony zarzuty zbezczeszczenia zwłok albo zabójstwa. W pierwszym przypadku grozi jej do 2 lat więzienia, w drugim nawet dożywocie.

JAGNajnowsze wiadomości
TOP