Jego błąd kosztował życie pięciu piłkarzy. Zapadł prawomocny wyrok

12 Ноябрь 20:46   41 wiev


Jego błąd kosztował życie pięciu piłkarzy. Zapadł prawomocny wyrok

Kamil H. (25 l.), także piłkarz, nie zachował ostrożności i doprowadził do katastrofy. Jeszcze zanim zaczął się proces, ludzie w jego obronie złożyli 400 podpisów. Sąd w Tarnobrzegu jednak uznał jego winę i skazał go na karę 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie nie zmienił tego werdyktu. Wyrok jest już prawomocny. Mężczyzna ma też 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, oprócz tego musi zapłacić po 15 tys. zł zadośćuczynienia rodzicom jednej z ofiar.

Do tragedii doszło w Wielką Sobotę 2016 r. w Weryni. To był najsmutniejszy dzień dla podkarpackiego sportu. Bus, którym na mecz jechało 8 piłkarzy Wólczanki, zderzył się z tirem. Na miejscu zginęli dwaj bracia – Kamil (†22 l.) i Rafał (†27 l.) Pydychowie oraz bramkarz Patryk Szewczak (†18 l.). To na niego na stadionie czekała stęskniona mama. Chciała obejrzeć mecz syna, a potem razem z nim wrócić do domu na święta.

W szpitalu zmarli Mariusz Korzępa (†25 l.) oraz Kamil Oślizło (†28 l.). Obaj byli młodymi mężami i ojcami, mieli zaledwie kilkumiesięczne dzieci.
Najnowsze wiadomości
TOP