Celnicy z Goleniowa znaleźli ludzką czaszkę w walizce

13 Ноябрь 17:03   35 wiev


Celnicy z Goleniowa znaleźli ludzką czaszkę w walizce

Bagaż dotarł na lotnisko Szczecin-Goleniów bez właściciela. Został bowiem zgubiony przez linie lotnicze. Kiedy firma odnalazła walizkę, przekazała ją do punktu kontroli celnej. Następnie bagaż miał zostać dostarczony pod wskazany adres. Z powodu czaszki, którą znaleziono w środku, tak się jednak nie stało.

Bagaż należał do obywatelki Danii. Kobieta przyleciała do Polski, by odwiedzić córkę, która studiuje stomatologię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Czaszka miała prawdopodobnie posłużyć dziewczynie podczas nauki. Jej matka nie miała jednak odpowiednich dokumentów na sprowadzenie tego typu pomocy naukowej do Polski. O sprawie poinformowano więc policję.

– Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wydawania pozwoleń i zaświadczeń na przywóz zwłok i szczątków ludzkich wymagane jest zaświadczenie polskiego konsula stwierdzającego, że zwłoki lub szczątki mogą być sprowadzone na terytorium RP –  przypomina na swojej stronie zachodniopomorskie KAS. Właścicielce bagażu grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 2.


HSNajnowsze wiadomości
TOP