Przez lata polował na nastolatki. "Krystek" usłyszał kolejne zarzuty

13 Ноябрь 17:33   44 wiev


Z ustaleń śledczych wynika, że Krystian W. nie tylko wykorzystywał seksualnie nastolatki, ale również zarabiał na życie wyłudzaniem pieniędzy od towarzystw ubezpieczeniowych. W związku z tym "Krystek" usłyszał kolejne zarzuty. 

- Siedem zarzutów dotyczy czynów oszustwa oraz usiłowania oszustwa na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych, w tym między innymi w celu uzyskania odszkodowania z tytułu ubezpieczenia pojazdu, celowo doprowadzał do kolizji drogowych, wprowadzał w błąd przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych co do okoliczności zdarzeń i powstałych w jego wyniku uszkodzeń - poinformowała prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Kolejne zarzuty dotyczą składania fałszywych zeznać w postępowaniach o wykroczenie oraz udzielenia osobie małoletniej substancji psychoaktywnej.


W sumie "Krystkowi" zarzucono popełnienie aż 51 przestępstw! Większość z nich o charakterze seksualnym. Pokrzywdzonych jest 27 dziewcząt poniżej 15 lat. 

- Wcześniejsze zarzuty jakie usłyszał podejrzany w tej sprawie między innymi dotyczyły przestępstw gwałtu oraz usiłowania gwałtu, usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego oraz obcowania płciowego z małoletnimi pokrzywdzonymi poniżej 15 roku życia, nakłaniania małoletnich pokrzywdzonych do prostytucji oraz czerpania przez podejrzanego z tego procederu korzyści majątkowych, posiadania substancji psychotropowych, wyłudzenia kredytu i pożyczki, ukrycia dokumentu - wyjaśnia prok. Wawryniuk.

W tej samej sprawie, na wcześniejszym etapie zarzuty popełnienia czynów o charakterze seksualnym prokurator postawił Marcinowi T., współtwórcy Zatoki Sztuki w Sopocie. Po jednym zarzucie usłyszało trzech innych mężczyzn. Dotyczyły one podżegania pokrzywdzonych do składania fałszywych zeznań, podejmowania działań zmierzających do utrudniania postępowania oraz doprowadzenia małoletniej poniżej 15 roku do obcowania płciowego.

Krystian W. przebywa w areszcie. Nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów oraz odmówił złożenia wyjaśnień.

Przypomnijmy, że "Krystek" przez całe lata polował na nastolatki, głównie w internecie. Miał również nagrywać zbliżenia telefonem komórkowym, a następnie szantażować nimi nieletnie dziewczyny. Śledczy zabezpieczyli około 100 takich nagrań. Jedną z ofiar "łowcy nastolatek" miała być 14-letnia Anaid z Gdańska. Dziewczynka popełniła samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Dzień przed tym tragicznym wydarzeniem spotkała się właśnie z Krystianem W. Rodzina twierdzi, że tego dnia 40-latek ją zgwałcił. Anaid najprawdopodobniej nie potrafiła sobie z tym psychicznie poradzić i odebrała sobie życie. Sam oskarżony nie poczuwa się do winy. W rozmowie z dziennikarzami Faktu stwierdził, że do śmierci nastolatki przyczynili się jej rodzice.

AZANajnowsze wiadomości
TOP