AIOLI w Katowicach! Kiedy otwarcie restauracji?

13 Ноябрь 17:46   46 wiev


AIOLI w Katowicach! Kiedy otwarcie restauracji?

Zakończyła się procedura przetargowa na wynajem dwóch lokali przeznaczonych na działalność gastronomiczną w pawilonie położonym na katowickim rynku. Warunkiem uczestnictwa w przetargu było przedstawienie wartościowej oferty kulturalnej. - Miastu zależało na wykluczeniu gastronomii typu fast food oraz dostosowaniu profilu przyszłej działalności do otoczenia centralnego placu miasta, które stało się miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych – mówi Maciej Stachura, naczelnik wydz. komunikacji społecznej katowickiego magistratu. - Najkorzystniejszą okazała się oferta złożona przez spółkę jawną M. Wachowicz i Wspólnicy z siedzibą w Warszawie. Zwycięska firma prowadzi w Warszawie i Gdańsku restauracje pod marką AÏOLI. 

Restauratorzy z Warszawy na dniach zabierają się do adaptacji pomieszczeń. - Na dole będzie kawiarnia, a na piętrze restauracja. Wystrój wnętrz będzie minimalistyczny, ale z elementami nowatorskimi. Kuchnia będzie otwarta dla klientów z centralnym barem. Całość przypomina otwartą arenę. To nasza dewiza, wszystkie restauracje robimy w podobnym stylu. W kolorystyce stawiamy na naturalność, szarości łączymy z cegłą i drewnem – mówi Marcin Wachowicz, właściciel restauracji AÏOLI, który od 30 lat siedzi w branży gastronomicznej. - Chcemy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zamknąć w grudniu. Na święta Bożego Narodzenia zapraszamy klientów.

To samo centrum Katowic, a właściwie serce metropolii. Powstanie pawilonu restauracyjnego oznacza zamknięcie przebudowy rynku. - Chcemy, by było to miejsce wyjątkowe, tętniące życiem, zarówno w dzień, jak i w godzinach wieczornych i nocnych. Pawilon restauracyjny z dobrą kuchnią i ciekawą ofertą kulturalną ma być zwieńczeniem całości – dodaje  Maciej Stachura.


A czym nas uraczą w AÏOLI? Ich południowa kuchnia ma współgrać z miejskiem stylem życia. Będą pyszne śniadania w cenie maksymalnie kilkunastu złotych z kawą, południowe przekąski i tapasy, bliskowschodnie sałaty i zaskakujące pizze. AÏOLI serwuje też codziennie inne inspirowane południową kuchnią lunche w przystępnej cenie. Każdego wieczoru będzie grał tu DJ, tak by lokal tętnił życiem niczym najpopularniejsze kantyny miast południa Europy.Zobaczymy, czy Ślązacy pokochają to miejsce.

>>> ARANajnowsze wiadomości
TOP