Park sensoryczny. Nowa atrakcja Gliwic

22 Ноябрь 15:17   52 wiev


Park sensoryczny. Nowa atrakcja Gliwic

Na tę atrakcję czekał niejeden gliwiczanin. Przy ul. Tarnogórskiej, na terenie Radiostacji pojawiły się gigantyczne instrumenty – szumiące rury, armata powietrzna, organy rurowe, anteny paraboliczne, gongi i inne sensoryczne urządzenia, które emitują dźwięki.

Prace przy budowie tego miejsca ruszyły w czerwcu br. Projekt o wartości blisko miliona złotych został niedawno ukończony.

– „Dzięki tej inwestycji na terenie Radiostacji gliwiczanie i goście odwiedzający nasze miasto mają do dyspozycji całoroczną atrakcję sensoryczną. Są to mechaniczne i elektroniczne urządzenia, które ułatwiają zrozumienie zjawiska dźwięku oraz jego fizycznych właściwości” – mówi Marek Jarzębowski, rzecznik UM Gliwice.


Dodatkową atrakcją jest symulator operatora kamery, dzięki któremu możemy podziwiać panoramę Gliwic z wysokości 60 metrów.

Oprócz urządzeń emitujących dźwięk, w parku pojawiły się ławki, stoły, szerokie alejki i drewniana ścieżka–pomost. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także do poruszania się po terenie wózków dziecięcych.Park będzie dostępny dla odwiedzających w godzinach otwarcia terenu Radiostacji, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym, a korzystanie z niego będzie bezpłatne.

ŁPNajnowsze wiadomości
TOP