Polska


​"Super Express": Zadziwiające wydatki Marszałka Sejmu
17 Июль 09:01

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pobiera tysiące złotych na paliwo i taksówki, choć niemal całą dobę dysponuje służbową limuzyną z ochroną - czytamy w "Super Expressie".

​"Rzeczpospolita": Nowe informacje o nagrodach w rządzie
17 Июль 08:46

Jak ustaliła Najwyższa Izba Kontroli, cały budżet na nagrody w kancelarii premiera skonsumowało kilkanaście osób - relacjonuje "Rzeczpospolita".

Sprawa darowizny dla ojca Rydzyka. Prokuratura zakończyła poszukiwanie samochodów od bezdomnego
Sprawa darowizny dla ojca Rydzyka. Prokuratura zakończyła poszukiwanie samochodów od bezdomnego  
17 Июль 08:01

Śledczy po ponad pięciu miesiącach czynności sprawdzających zdecydowali się zakończyć sprawę darowizny dwóch samochodów dla ojca Tadeusza Rydzyka i odmówić wszczęcia postępowania – ustalił dziennik.pl w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

"Rz": Kolejne zarzuty dla byłego szefa GetBack
16 Июль 23:18

Zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne b. prezes GetBack Konrad K., wobec którego zastosowano trzymiesięczny areszt, usłyszał kolejne zarzuty w śledztwie - podała w poniedziałek wieczorem "Rzeczpospolita".

Schetyna: Decyzja Donalda Tuska ws. wyborów prezydenckich w grudniu 2019 roku
16 Июль 21:47

"Donald Tusk będzie podejmował decyzję o ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich w grudniu 2019 r., po zakończeniu kadencji szefa Rady Europejskiej"- powiedział w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Powtórzył, że Tusk byłby świetnym kandydatem koalicji sił opozycyjnych.

Iwulski odpiera zarzuty. "Nie sądziłem, że będę tak prześwietlany"
16 Июль 21:32

Nie myślałem, że jako przejściowy prezes SN będę tak prześwietlany - powiedział sędzia Józef Iwulski, wyznaczony do pełnienia obowiązków I prezesa SN. "Wszyscy mi mówią, że dopóki ja jestem, to wszystko jest normalnie. A jak mnie zabraknie, (...) to będzie się działo w SN tak jak w TK" - dodał.

Szczerski o spotkaniu Trump-Putin
16 Июль 21:31

Pomylili się ci, którzy w spotkaniu prezydentów USA i Rosji: Donalda Trumpa i Władimira Putina, widzieli zagrożenie drugą Jałtą - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Wskazał, że wyraźnie wybrzmiała m.in. różnica stanowisk w kwestii Ukrainy.

RMF: Kolejny problem z ustawą o Sądzie Najwyższym
16 Июль 20:48

Ustawa o Sądzie Najwyższym napotkała kolejne problemy, tym razem związane z kalendarzem - donosi RMF FM. Jeden z sędziów, kończący za kilkanaście dni 65 lat Krzysztof Rączka, wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że mimo ukończenia 65 lat pozostanie sędzią Sądu Najwyższego.

Duży spadek poparcia dla PiS. Nowy sondaż
16 Июль 20:31

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w lipcu, 34 proc. osób deklarujących gotowość wzięcia w nich udziału zagłosowałoby na PiS, a 23 proc. na PO - wynika z sondażu Kantar Public. W stosunku do ubiegłego miesiąca poparcie dla partii rządzącej spadło o siedem punktów procentowych.

Lek na serce wycofany z aptek
Lek na serce wycofany z aptek  
16 Июль 20:18

Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał wycofanie z obrotu leku na serce. Chodzi tabletki o nazwie Pentaerythritol compositum.

Dzieci motylki - życie w ciągłym bólu. Czym jest choroba epidermolysis bullosa?
Dzieci motylki - życie w ciągłym bólu. Czym jest choroba epidermolysis bullosa?  
16 Июль 20:16

Mówi się o nich dzieci motyle, bo ból przy dotyku jest tak wielki, że trzeba być bardzo delikatnym. Pęcherzowe oddzielanie się naskórka to jedna z najgorszych chorób genetycznych.

Spadek poparcia dla PiS. Nowy sondaż
16 Июль 19:47

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w lipcu, 34 proc. osób deklarujących gotowość wzięcia w nich udziału zagłosowałoby na PiS, a 23 proc. na PO - wynika z sondażu Kantar Public. W stosunku do ubiegłego miesiąca partia rządząca odnotowała siedem punktów procentowych spadku poparcia.

Sztuczna inteligencja skuteczniej diagnozuje od lekarzy. Pierwsze takie zawody w historii
Sztuczna inteligencja skuteczniej diagnozuje od lekarzy. Pierwsze takie zawody w historii  
16 Июль 19:46

W Pekinie odbyły się pierwsze w historii zawody w diagnozowaniu chorób neurologicznych między lekarzami a sztuczną inteligencją. Algorytmy maszynowe zwyciężyły zdecydowanie - jak się okazało, ich diagnozy były o 20 proc. skuteczniejsze od ludzkich. Maszynie udało się poprawnie zdiagnozować 25 z 30 przypadków, podczas gdy ludziom ta sztuka udała się w 19 przypadkach. Sztuczna inteligencja nie ma jednak zastąpić śmiertelników w diagnozowaniu chorób, a jedynie być narzędziem ułatwiającym pracę lekarzy.

Śpiewak atakuje Jakiego ws. Marymonckiej 49. Jaki: Komisja weryfikacyjna prowadzi postępowanie
Śpiewak atakuje Jakiego ws. Marymonckiej 49. Jaki: Komisja weryfikacyjna prowadzi postępowanie  
16 Июль 19:02

Komisja weryfikacyjna prowadzi postępowanie sprawdzające ws. reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Marymonckiej 49 - powiedział w poniedziałek przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Wcześniej Jan Śpiewak zarzucił mu, że komisja nie chciała zająć się tą sprawą.

Nauczyciele z całego świata w IPN. Uczą się o historii Polski
16 Июль 18:19

"Poland in the Heart of European History" to tytuł konferencji edukacyjnej, którą od poniedziałku organizuje IPN dla nauczycieli i edukatorów spoza Polski, głównie z Europy Zachodniej. - To okazja do głębszego poznania zawiłości historii Polski - mówi PAP wiceszef IPN Mateusz Szpytma.

Adam Bielecki zdobył szczyt Gaszerbrum II
16 Июль 17:32

Adam Bielecki po udanym ataku szczytowym zdobył w poniedziałek Gaszerbrum II (8035 m n.p.m.) - podał serwis Tatromaniak. Drugi z alpinistów, Jacek Czech, który znajdował się tuż za nim, być może jeszcze dziś również stanie na szczycie najniższego ośmiotysięcznika w Karakorum. Jak podaje RMF FM, na szczycie Bieleckiemu towarzyszył Niemiec, Felix Berg.

Kopcińska: Przykład sędziego Iwulskiego potwierdza, że dotąd nie rozliczono komunizmu
16 Июль 17:02

"Przykład sędziego Józefa Iwulskiego tylko potwierdza to, że do tej pory, mimo upływu tak wielu lat, nie dokonano rozliczeń z reżimem komunistycznym" - podkreśliła w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Rząd zaostrza przepisy. Parkowanie drastycznie zdrożeje, a kary będą cztery razy wyższe
Rząd zaostrza przepisy. Parkowanie drastycznie zdrożeje, a kary będą cztery razy wyższe  
16 Июль 17:01

Niemal 10 zł za godzinę parkowania nawet w sobotę w centrach 40 polskich miast i ponad cztery razy wyższa kara za brak opłaty parkingowej – takie zmiany zakłada uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. Co może czekać kierowców ze strony samorządowców?

CBOS: 50 proc. Polaków chce wziąć udział w referendum ws. konstytucji
16 Июль 15:18

Udział w referendum ws. zmiany konstytucji zapowiada 50 proc. badanych. Z tego 23 proc. deklaruje zdecydowany zamiar uczestnictwa, a 23 proc. twierdzi, że "raczej tak". Z kolei 41 proc. nie zamierza brać udziału w referendum: 20 proc. deklaruje, że na pewno tego nie zrobi, 21 proc., że raczej nie - wynika z sondażu CBOS.

"SE": 400 plus zamiast 500 plus. Waloryzacja jedynym ratunkiem dla sztandarowego programu PiS?
"SE": 400 plus zamiast 500 plus. Waloryzacja jedynym ratunkiem dla sztandarowego programu PiS?  
16 Июль 14:48

Z programu "Rodzina 500 plus" od dwóch lat korzystają comiesięcznie miliony polskich rodzin. Niestety, program nie uwzględnia stale rosnących cen, przez co wartość świadczenia zmalała już o ponad jedną piątą - zauważa "Super Express".
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • Najnowsze wiadomości
  TOP