Polska


IBRiS dla "Super Expressu": Szydło czy Kaczyński, kto powinien zostać premierem?
dziś: 08:02

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" więcej ankietowanych widzi w fotelu premiera Beatę Szydło, niż prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jej przewaga nie jest jednak zdecydowana.

Wybuch gazu w Szczecinie. Na miejscu pracują strażacy
dziś: 07:47

Dzisiaj tuż po 5:00 rano w budynku mieszkalnym przy ulicy Gdyńskiej w Szczecinie doszło do wybuchu gazu i pożaru. Jedna osoba została lekko ranna. Na miejscu pracują strażacy.

Malutki Nikoś walczy o życie. Sąsiad uderzył go cegłówką w głowę
Malutki Nikoś walczy o życie. Sąsiad uderzył go cegłówką w głowę  
dziś: 07:31

Nikoś ze Starogardu Gdańskiego ma niespełna 4 lata, uwielbia samochody i pociągi, pasjami ogląda bajki. Tak bardzo cieszył się, że właśnie został przedszkolakiem. Do niedzieli 15 października był szczęśliwym, zdrowym chłopcem. Teraz walczy o życie po tym, jak 17-letni sąsiad rzucił w niego cegłówką.

Żubr Plawiant został podwójnym ojcem
Żubr Plawiant został podwójnym ojcem  
dziś: 07:17

Najstarszy żubr w Europie - Plawiant mieszka w "Zagrodzie Żubrów" w Pszczynie. Rosły samiec jest świeżo upieczonym ojcem, w dodatku podwójnym! Niedawno urodziło mu się dwóch synów. Małe byczki stawiają swoje pierwsze kroki na świeżym powietrzu.

Diler gwiazd w tajnym notesie miał 200 słynnych nazwisk. Kogo wsypie?
Diler gwiazd w tajnym notesie miał 200 słynnych nazwisk. Kogo wsypie?  
dziś: 07:16

Jeden notes może zniszczyć życie kilkuset osób znanych z pierwszych stron gazet. Fakt dowiedział się, że Cezary P. (49 l.), oskarżony o dostarczanie narkotyków na warszawskie salony, skrupulatnie odnotowywał zakupy. Według naszych informacji diler gwiazd zapisywał tajnym kodem w notesie informacje, które pozwoliły policji namierzyć jego klientów.

Foliówki zamiast ochrony środowiska podratują budżet?
dziś: 07:01

Opłaty za torebki foliowe nie pójdą bezpośrednio na ochronę środowiska i nie zasilą m.in. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Co się z nimi stanie? Według czwartkowego "Pulsu Biznesu" resort środowiska ucina spekulacje - wpływy mają zasilić budżet państwa.

Niedziela w domu czy w pracy? Co mówią wyborcy?
dziś: 06:01

Niewątpliwie zakaz handlu w niedzielę wzbudza wiele emocji i kontrowersji. A co myślą o tym Polacy? Jak podaje czwartkowa "Rzeczpospolita", 43 procent chce, by sklepy były otwarte w każdą niedzielę bez ograniczeń, natomiast aż 51 procent respondentów uważa, że taki handel należy ograniczyć. A co Wy o tym myślicie?

"Rzeczpospolita": niedziela w domu, nie w pracy
dziś: 04:01

Wyborcy PiS, wbrew swojemu rządowi, chcieliby, żeby sklepy we wszystkie niedziele były nieczynne - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej".

Zaskakujące słowa Kurskiego. Mówi o obiektywizmie w mediach
dziś: 03:31

Prezes TVP Jacek Kurski w wywiadzie dla czwartkowej "Rzeczpospolitej" odniósł się do kwestii obiektywizmu w mediach. Zdaniem polityka "nie ma żadnego obiektywnego medium". - Nie jest obiektywna telewizja Polsat, nie jest obiektywna w szczególności telewizja TVN, nie jest też w pełni obiektywna telewizja publiczna - powiedział Kurski.

Emilewicz: prezes rozmawiał ze mną życzliwie
dziś: 03:16

Połączenie referendum konstytucyjnego z wyborami w święto narodowe to dobry pomysł - mówi "Rzeczpospolitej" wiceminister rozwoju, Jadwiga Emilewicz (Polska Razem).

Kurski: TVP stała się przeciwwagą dla TVN i Polsatu
dziś: 03:01

Telewizja publiczna jest dużo bardziej państwowa, ma zadanie i misję publiczną, czyli więcej informuje o działaniach rządu i władzy publicznej niż telewizje komercyjne - przekonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes TVP Jacek Kurski. Jego zdaniem w mediach komercyjnych mamy czasem do czynienia wręcz z "nieinformowaniem".

Morderstwo Katarzyny Z. Poeta, który łączył wszystkich
dziś: 02:16

Zdzisław B.* może znać wiele szczegółów w sprawie zamordowania i oskórowania Katarzyny Z. Tak wynika z ustaleń Onetu i Radia Kraków. Mężczyzna pracował w szkole, w której uczył się podejrzany o morderstwo Robert J.

Gliński: powinniśmy się domagać odszkodowań od Niemiec
dziś: 00:46

Powinniśmy się domagać odszkodowań od Niemiec, mamy jeszcze niewyrównane rachunki. Pół miliona dzieł sztuki straciliśmy podczas wojny. Po raz któryś apeluję do niemieckich uniwersytetów, by przeszukały swoje piwnice - powiedział minister kultury Piotr Gliński.

Zajady - skąd się biorą i jak je wyleczyć?
Zajady - skąd się biorą i jak je wyleczyć?  
dziś: 00:18

Częściej dokuczają nam jesienią i zimą, objawiają się tym, że kąciki ust pękają oraz wysychają i z pewnością nie dodają urody. Zajady – kto z nas ich nie miał? Jak się ich szybko pozbyć?

Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec przed jego wizytą w Moskwie
Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec przed jego wizytą w Moskwie  
18 Ноябрь 23:21

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem, który wkrótce złoży wizytę w Rosji; w tym kontekście rozmowa dotyczyła m.in. kwestii Ukrainy i niedawnej rosyjskiej propozycji - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Warszawa stolicą hałasu
Warszawa stolicą hałasu  
18 Ноябрь 22:48

Właśnie zakończyły się prace przy tworzeniu najnowszej mapy akustycznej Warszawy. Według naukowców w stolicy robi się coraz ciszej. Czy pomimo natłoku aut, czy budowy nowych torowisk mieszkańcy stolicy napawają się ciszą i spokojem?

Jak zachowuje się organizm po 30 godzinach bez snu? Wyniki eksperymentu
Jak zachowuje się organizm po 30 godzinach bez snu? Wyniki eksperymentu  
18 Ноябрь 22:46

Czym grozi niedobór snu? Jak zachowuje się organizm po 30 godzinach bez snu? W eksperymencie wzięła udział Asia, która studiuje i pracuje. Jakie czynności sprawiły jej trudność? Jak zachowuje się mózg podczas snu?

Skandal w szkole w Lubuskiem. Tak chcą wyrzucić nauczycielkę na wózku?
Skandal w szkole w Lubuskiem. Tak chcą wyrzucić nauczycielkę na wózku?  
18 Ноябрь 22:36

Pani Jolanta Kowalska (54 l.) kocha swoją pracę. Poświęciła jej niemal całe życie. Od 30 lat jest nauczycielką w szkole w Nowym Miasteczku w Lubuskiem. Jakiś czas temu poważnie zachorowała. Obecnie ma problemy z poruszaniem się. Choć jeździ na wózku, nie brak jej zapału do nauczania. Kobieta twierdzi jednak, że o swoje miejsce pracy musi walczyć.

Tusk: Zadaniem rządzących w Polsce jest integrować, nie dzielić Europę
Tusk: Zadaniem rządzących w Polsce jest integrować, nie dzielić Europę  
18 Ноябрь 22:35

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę w Brukseli, że zadaniem rządzących w Polsce jest jak najbardziej integrować i scalać politycznie Europę, a nie sprzyjać podziałom. Integrowanie Europy - jego zdaniem - leży w interesie Polaków.

Polska powiatowa udźwignęła reformę edukacji. Ale bomba może wybuchnąć za dwa lata
Polska powiatowa udźwignęła reformę edukacji. Ale bomba może wybuchnąć za dwa lata  
18 Ноябрь 22:32

Reforma w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich, czyli w tak zwanej Polsce powiatowej została zamortyzowana np. przez wcześniejsze przejścia na emeryturę czy urlopy dla poratowania zdrowia. Gorzej może być za dwa lata, kiedy całkowicie znikną gimnazja.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • Najnowsze wiadomości
  TOP