Polska


Ziobro: Życiorys Iwulskiego symbolem powodów naszej reformy
16 Июль 14:32

"Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków pierwszego prezesa, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości" - powiedział w poniedziałek szef MS Zbigniew Ziobro.

Filip Chazjer szefem ABW. Takie rzeczy w nowym filmie Patryka Vegi "Plagi Breslau"
Filip Chazjer szefem ABW. Takie rzeczy w nowym filmie Patryka Vegi "Plagi Breslau"  
16 Июль 14:18

Zarówno Patryk Vega, jak i Filip Chajzer poinformowali o tym w mediach społecznościowych i pokazali zdjęcia. Pierwszy film, w którym nie gram samego siebie. Pan Vega to jednak odważny człowiek - opowiedział o roli szefa ABW znany z TVN dziennikarz.

Budowa dróg na nowych zasadach? Ziobro zapowiada
16 Июль 13:46

W sprawach m.in. budowy dróg i autostrad wprowadzimy jasną zasadę: dostajesz pieniądze dopiero, jak zapłacisz podwykonawcy - zapowiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zapowiedział też nowy sposób rozstrzygania sporów między wykonawcami a podwykonawcami.

W Sejmie powołano Sekretariat Współpracy Międzyparlamentarnej Europy Środkowej i Wschodniej
16 Июль 12:46

W Sejmie powołano Sekretariat Współpracy Międzyparlamentarnej Europy Środkowej i Wschodniej. Jego zadaniem będzie merytoryczne i organizacyjne prowadzenie współpracy w regionie - poinformował w poniedziałek marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

​Sellin o sędziach: Zaczęli myśleć o sobie w kategorii "nadwładzy"
16 Июль 12:31

Przywracamy równowagę i kontrolę władzy sądowniczej; bo ta władza kontrolowana nie była - ocenił w poniedziałek wiceminister kultury Jarosław Sellin. Według niego sędziowie zaczęli myśleć o sobie w kategoriach "nadwładzy".

Liroy-Marzec wykrył wpadkę rządu, kierowcy odchodzą z kwitkiem. "Chciałbym wiedzieć, kto odpowiada za ten bajzel"
Liroy-Marzec wykrył wpadkę rządu, kierowcy odchodzą z kwitkiem. "Chciałbym wiedzieć, kto odpowiada za ten bajzel"  
16 Июль 12:16

Okazuje się, że kierowcy, którzy chcieli zdobyć nowe zmniejszone tablice rejestracyjne odchodzili z wydziałów komunikacji z kwitkiem. "To kompromitacja ministerstwa. Chciałbym wiedzieć, kto odpowiada za ten bajzel" – powiedział dziennik.pl poseł Piotr Liroy-Marzec.

Sasin: Nie wykluczam, że premier włączy się w rozmowy z rolnikami
16 Июль 11:31

"Nie wykluczam, że premier włączy się w rozmowy z protestującymi rolnikami, które odbędą się 19 lipca w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi" - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Bp Bronakowski: Pijaństwo zagraża osiągnięciu celów narodowych
16 Июль 10:31

"Pijaństwo zagraża osiągnięciu wielu ambitnych celów narodowych. Chcemy, by rodziło się jak najwięcej dzieci w silnych i stabilnych rodzinach. Tymczasem alkohol to jedno z największych zagrożeń dla rodziny, to źródło rozwodów, przemocy i dramatów" - podkreśla przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych bp Tadeusz Bronakowski.

Zarzuty i areszt dla byłego biegłego sądowego
16 Июль 10:20

Były lekarz sądowy i były biegły z listy Sądu Okręgowego w Warszawie Wiesław Cz. został ponownie zatrzymany. Usłyszał zarzuty wystawiania fałszywych zaświadczeń i opinii. Miał w ten sposób m.in. chronić przed więzieniem osobę zamieszaną w przejmowanie mieszkań na Mazowszu - poinformowała prokuratura.

Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka
Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka  
16 Июль 10:01

13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

"KRS kierowała się kwestiami prawnymi, a nie doniesieniami o przeszłości sędziego"
16 Июль 09:46

"Opiniując oświadczenie kierującego obecnie pracami SN Józefa Iwulskiego KRS kierowała się kwestiami stricte prawnymi, a nie doniesieniami na temat jego przeszłości" - powiedział w poniedziałek rzecznik KRS Maciej Mitera. Do sprawy odniósł się także sędzia Iwulski.

​"Super Express": Tusk kontra Duda. Sondaż
16 Июль 08:46

Donald Tusk przegrywa wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu".

Nadużywanie dopalaczy może prowadzić do chorób psychicznych [WYWIAD]
Nadużywanie dopalaczy może prowadzić do chorób psychicznych [WYWIAD]  
15 Июль 22:31

Dopalacze są szczególnie niebezpieczne dla osób z predyspozycjami do zachorowania na zaburzenia psychiczne. A jest to duży procent populacji. Uważa się, że takie predyspozycje ma od około 25 do 50 procent populacji – mówi prof. Piotr Gałecki, konsultant krajowy ds. psychiatrii.

"DGP" o Iwulskim: To nie był tyko jeden wyrok
15 Июль 17:01

"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do akt IPN dotyczących orzekania pełniącego obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego Józefa Iwulskiego. Jak pisze "DGP", z akt wynika, że sędzia co najmniej czterokrotnie był w składach sądów, które skazywały za działalność opozycyjną w stanie wojennym.

Zamieszanie po słowach Donalda Tuska
15 Июль 14:16

Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak działa branża farmaceutyczna w Polsce? Poseł PiS: Pacjenci są zakładnikami
Jak działa branża farmaceutyczna w Polsce? Poseł PiS: Pacjenci są zakładnikami  
15 Июль 12:17

Choć spotkanie z przedstawicielami firmy farmaceutycznej kończy się w nie najlepszej atmosferze, to PR-owiec koncernu chce wręczyć "drobny upominek". To przenośny komputer. 

GIF wycofuje jeden z leków na choroby serca
15 Июль 10:31

​Generalny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju leku na choroby serca - Pentaerythritol compositum.

Lublin: Koniec strajku pielęgniarek w szpitalu klinicznym
14 Июль 22:31

Pielęgniarki i dyrekcja szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie uzgodnili w sobotę wstępne porozumienie w sprawie podwyżek. Prowadzony od poniedziałku strajk pielęgniarek został zakończony, ale nadal trwa spór zbiorowy.

Gersdorf powinna kierować SN do 2020 roku? Nowy sondaż
14 Июль 21:01

43,5 proc. ankietowanych Polaków uważa, że prof. Małgorzata Gersdorf powinna nadal kierować Sądem Najwyższym – wynika z sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej".

Obcokrajowcy próbowali ukraść cegły z Muzeum Auschwitz-Birkenau
14 Июль 20:01

Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu Muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • Najnowsze wiadomości
  TOP