Polska


7 osób trafiło do szpitala. 6 z nich to dzieci
5 Декабрь 16:31

Siedem osób, w tym sześcioro dzieci w wieku od roku do 9 lat, trafiło do szpitala w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Do podtrucia doszło w budynku mieszkalnym w Rudzie Śląskiej.

Żona Prokuratora Krajowego została Prezesem Sądu Rejonowego w Sosnowcu
5 Декабрь 16:16

Małgorzata Hencel - Święczkowska żona zastępcy Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego została prezesem Sądu Rejonowego w Sosnowcu - ta informacja wywołała dziś dyskusję w portalach społecznościowych. Do niedawna Hencel - Święczkowska pełniła funkcję przewodniczącego III Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Sosnowcu.

Wójcik o niepowołaniu asesorów: To ośmieszenie KRS
Wójcik o niepowołaniu asesorów: To ośmieszenie KRS  
5 Декабрь 15:46

To, co się stało ws. asesorów ośmiesza KRS i pokazuje, że reforma wymiaru sprawiedliwości powinna zostać przeprowadzona natychmiast - oświadczył w niedzielę wiceszef MS Michał Wójcik. Zdaniem ministra Andrzeja Dery SN wycofa decyzję KRS, bo nie ma podstaw prawnych do tego, żeby ją podtrzymać.

Stowarzyszenie "Iustitia": to resort sprawiedliwości odpowiada za sytuację 265 asesorów
Stowarzyszenie "Iustitia": to resort sprawiedliwości odpowiada za sytuację 265 asesorów  
5 Декабрь 15:19

Stowarzyszenie „Iustitia" wyraziło zaniepokojenie losem 265 asesorów sądowych, którzy wskutek sprzeciwu Krajowej Rady Sądownictwa zostali pozbawieni możliwości wykonywania zawodu. Jego zdaniem jednak, za taką sytuację odpowiadają nie członkowie KRS, a resort sprawiedliwości, który zwleka z konkursami na stanowiska sędziowskie.

Gdańsk: Ukrainiec przyznał się do zabójstwa rodaka
Gdańsk: Ukrainiec przyznał się do zabójstwa rodaka  
5 Декабрь 15:01

Sąd Rejonowy w Gdańsku podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 38-letniego Ukraińca, podejrzanego o zamordowanie swego rodaka. W sobotę prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.

Co dalej z aneksem WSI? Rzecznik prezydenta zabrał głos
Co dalej z aneksem WSI? Rzecznik prezydenta zabrał głos  
5 Декабрь 14:31

Nie ma decyzji w sprawie przekazania SKW aneksu do raportu z weryfikacji WSI - powiedział w niedzielę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Dodał, że to "nie jest chyba najważniejsza kwestia, która dotyczy polskich sił zbrojnych".

Stowarzyszenie "Iustitia": Krytyczna sytuacja w wymiarze sprawiedliwości
Stowarzyszenie "Iustitia": Krytyczna sytuacja w wymiarze sprawiedliwości  
5 Декабрь 14:02

Stowarzyszenie "Iustitia" wyraziło zaniepokojenie losem 265 asesorów sądowych, którzy wskutek sprzeciwu Krajowej Rady Sądownictwa zostali pozbawieni możliwości wykonywania zawodu. Jego zdaniem jednak, za taką sytuację odpowiada resort sprawiedliwości.

Dramatyczna akcja przed meczem. Ratowali życie
Dramatyczna akcja przed meczem. Ratowali życie  
5 Декабрь 13:48

Wyjątkowa akcja ratunkowa w Świnoujściu (województwo zachodniopomorskie). Mieszkający niedaleko stadionu piłkarskiego kot zaplątał się w siatkę bramki. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy zwierzaka, gdyby nie interwencja ludzi o dobrych sercach.

Dwie osoby zginęły w pożarze na Pomorzu
5 Декабрь 10:49

Dwie osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w budynku w Starogardzie Gdańskim (województwo pomorskie). Policja ustala przyczyny pożaru.

Abp Jędraszewski apeluje do wiernych o datki
Abp Jędraszewski apeluje do wiernych o datki  
5 Декабрь 10:48

O datki, które zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym w ramach obchodzonego po raz pierwszy w Kościele katolickim Dnia Ubogich zaapelował do wiernych metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w liście, który w niedzielę jest odczytywany w kościołach archidiecezji krakowskiej.

Pościg i strzelanina na Mazowszu. Nie żyje sprawca kradzieży, czterech policjantów rannych
Pościg i strzelanina na Mazowszu. Nie żyje sprawca kradzieży, czterech policjantów rannych  
5 Декабрь 10:47

Tę noc mieszkańcy kilku powiatów na Mazowszu zapamiętają na długo. W nocy z soboty na niedzielę stołeczni policjanci ścigali przez trzy powiaty mężczyznę, który ukradł dostawczego volkswagena. Po staranowaniu kilku policyjnych blokad funkcjonariusze użyli broni. Złodziej został postrzelony i po przewiezieniu do szpitala zmarł. W szpitalu jest też czterech policjantów.

Mazowsze: Nocny pościg za przestępcą i strzelanina
Mazowsze: Nocny pościg za przestępcą i strzelanina  
5 Декабрь 10:02

Dramatyczny pościg za przestępcą na Mazowszu. Podejrzany nie żyje, czterech policjantów zostało rannych.

Marczuk: do końca października złożono 2 mln 566 tys. wniosków o "500 plus"
5 Декабрь 09:47

Do końca października złożono 2 mln 566 tys. wniosków o przyznanie świadczenia z programu "Rodzina 500 plus"; wydano już 2 mln 186 tys. decyzji ws. wypłaty środków - poinformował wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

"Sieci": Pawlak dbał o interes rosyjski lepiej niż Rosjanie
"Sieci": Pawlak dbał o interes rosyjski lepiej niż Rosjanie  
5 Декабрь 09:46

"Trudno w to uwierzyć, ale Waldemar Pawlak dbał o interes rosyjski lepiej niż sami Rosjanie" - pisze o udziale byłego wicepremiera w negocjacjach gazowych z Rosją portal wpolityce.pl, zapowiadając czołówkowy materiał poniedziałkowego wydania tygodnika "Sieci".

Skandal w Bytomiu. Dzieci podpisywały cyrograf z diabłem
5 Декабрь 09:01

Podczas zabawy w Halloween w jednej z sal zabaw w Bytomiu dzieci miały otrzymać do podpisania cyrograf. Sprawę opisuje "Gość Niedzielny". W treści cyrografu miało znaleźć się zdanie "Ja niżej własnoręcznie podpisany wampir / czarownica niniejszym zgodnie i bez protestu ofiarowuję swoją duszę diabłu w zamian za udaną zabawę".

Odchodzi z Polskiego Radia w geście solidarności
Odchodzi z Polskiego Radia w geście solidarności  
4 Декабрь 23:35

Wojciech Zimiński zrezygnował z dalszej współpracy z radiową Trójką, z którą był związany od 2008 roku. Decyzja Zimińskiego jest gestem solidarności z Arturem Andrusem i Robertem Kantereitem, którzy pożegnali się z rozgłośnią, wybierając współpracę z TVN24.

Szef MSZ: jesteśmy oburzeni, że Niemcy wzmacniają opozycję w Polsce
4 Декабрь 23:18

Jesteśmy oburzeni, że politycy niemieccy, którzy przez ostatnie kilka lat utrzymywali, że nie ingerują w sytuację w Polsce, po raz pierwszy przyznali, że jednak mają taką politykę, aby wzmacniać opozycję w Polsce - oświadczył dziś szef MSZ Witold Waszczykowski.

Piękny gest piłkarzy Górnika
Piękny gest piłkarzy Górnika  
4 Декабрь 22:17

Piłkarze Górnika Zabrze wywalczyli w tym roku awans na boiska ekstraklasy. Powrót po rocznej banicji został doceniony przez kibiców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Socios Górnik, którzy nagrodzili piłkarzy premią w wysokości 100 tysięcy złotych. Teraz okazało się, że piłkarze nie zatrzymali tych pieniędzy dla siebie, lecz przeznaczyli je na zakup autobusu dla dzieci i młodzieży trenujących w Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

Wojciech Zimiński odchodzi z radiowej Trójki
4 Декабрь 22:01

"Moja wytrzymałość na świństwo się skończyła" - oświadczył dziennikarz. Rezygnacja z pracy jest również gestem solidarności z Arturem Andrusem i Robertem Kantereitem - dwa dni temu odeszli z radiowej Trójki.

PO Podkarpacie o nowej partii Gowina: urocze to niePorozumienie ludzi bez KRĘGOSŁUPA!
4 Декабрь 21:17

Dziś powołano nową partię na polskiej scenie politycznej - Porozumienie. Jej lider, dziś w rządzie PiS, Jarosław Gowin, był również ministrem w rządzie kierowanym przez Platformę Obywatelską. Na Twitterze postanowiono nieco złośliwie wytknąć fakty z przeszłości Gowinowi.
 • 363
 • 364
 • 365
 • 366
 • 367
 • 368
 • 369
 • 370
 • 371
 • Najnowsze wiadomości
  TOP