Polska


Radziwiłł: Projekt ustawy o finansowaniu służby zdrowia na Komitecie Stałym RM w czwartek
Radziwiłł: Projekt ustawy o finansowaniu służby zdrowia na Komitecie Stałym RM w czwartek  
18 Ноябрь 21:46

W czwartek Komitet Stały Rady Ministrów ma przyjąć projekt ustawy dot. finansowania służby zdrowia, powiedział w środę minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jak dodał, projekt ten "niemalże literalnie realizuje to, czego lekarze rezydenci oczekują, tylko troszeczkę wolniej".

Prezes PiS odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu
Prezes PiS odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu  
18 Ноябрь 21:17

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał w środę wieczorem na Wawel, gdzie złożył kwiaty na grobie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Na trasie jego przejazdu u stóp Wzgórza Wawelskiego zebrali się przeciwnicy i zwolennicy jego partii.

Tragedia na komendzie. Nie żyje policjant
18 Ноябрь 21:02

Tragedia na komisariacie w Kaliszu Pomorskim (woj. zachodniopomorskie). Zginął tam policjant. Sprawa jest tajemnicza. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach do tego doszło. Funkcjonariusze nie ujawniają żadnych szczegółów wstrząsającej sprawy.

Jan Szyszko: świat powinien się zainteresować projektem leśnych gospodarstw węglowych
18 Ноябрь 20:49

Świat i Europa powinny zainteresować się naszym projektem leśnych gospodarstw węglowych (LGW) – podkreślił w Poznaniu minister środowiska Jan Szyszko. Przedsięwzięcie ma być polskim sposobem na uzyskanie neutralności klimatycznej.

Powiedz co myślisz o siatce połączeń
Powiedz co myślisz o siatce połączeń  
18 Ноябрь 20:17

Pół roku od rewolucji w komunikacji miejskiej w Łodzi. Czas na bilans. Czytelnicy Faktu będą mogli przekazać swoje opinie pracownikom Urzędu Miasta Łodzi odpowiedzialnym za obowiązującą siatkę połączeń. Zaprosiliśmy ich na redakcyjny dyżur. W czwartek, 19 października od godz. 11 do 13 pod numerem 606 342 257 będzie można swoje uwagi przekazać ekspertom.

Ćwiczenia w szkole na Pradze
Ćwiczenia w szkole na Pradze  
18 Ноябрь 19:31

Wielkie ćwiczenia służb na Pradze. Wczoraj w Zespole Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego przy ul. Objazdowej ratownicy sprawdzali swoje umiejętności w razie zagrożenia chemicznego.

Beata Mazurek: wszyscy powinniśmy z większym szacunkiem traktować Jarosława Kaczyńskiego
18 Ноябрь 19:15

Beata Mazurek uważa, że wszyscy powinni traktować prezes Prawa i Sprawiedliwości z większym szacunkiem. - Gdybym to ode mnie zależało i mogłabym cokolwiek doradzić, to oczywiście zachęcałabym prezydenta, aby witał Jarosława Kaczyńskiego przed Belwederem osobiście - powiedziała dziś rzeczniczka PiS w "Porannej rozmowie" Michała Karnowskiego na portalu wpolsce.pl.

Wytatuowała oczy i straciła wzrok. Jak to się stało?
Wytatuowała oczy i straciła wzrok. Jak to się stało?  
18 Ноябрь 19:01

Ta Wrocławianka zdecydowała się na śmiały krok. Wytatuowała sobie oczy na czarno. Choć zabieg był ryzykowny, nie sądziła, że akurat jej przydarzy się coś złego. Unikalny wygląd kosztował ją zdrowie. Kobieta występująca na Instagramie pod nazwą anoxi_cime straciła wzrok w jednym oku.

Nękanie lokatorów kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 6a. "Zaczęli przychodzić chłopcy, wypisz, wymaluj Pruszków"
Nękanie lokatorów kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 6a. "Zaczęli przychodzić chłopcy, wypisz, wymaluj Pruszków"  
18 Ноябрь 18:47

Nękanie lokatorów kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 6a było głównym tematem środowych obrad komisji weryfikacyjnej. Ukarała ona prezydent Warszawy kolejną grzywną 3 tys. zł za niestawiennictwo. W sumie na Hannie Gronkiewicz-Waltz ciąży już 40 tys. zł takich grzywien.

Inwazja arlekinów w Polsce. Czy rzeczywiście są groźne?
18 Ноябрь 18:31

Arlekin, czyli biedronka azjatycka jest gatunkiem inwazyjnym, który zagraża naszemu rodzimemu. W mediach pojawiły się sygnały, że owady zaczęły masowo zagnieżdżać się w polskich domach. Eksperci alarmują, by na nie uważać. Arlekiny są bowiem bardzo agresywne, a ich ugryzienie może wywołać alergię. W jaki sposób rozróżnić je od naszych, polskich biedronek?

Wieźli do Polski kilkadziesiąt ton toksycznych odpadów!
Wieźli do Polski kilkadziesiąt ton toksycznych odpadów!  
18 Ноябрь 18:05

Pracownicy WIOŚ zatrzymali do kontroli na autostradzie A1 samochód, z którego wydobywały się silne opary toksycznej substancji. Odpady miały trafić do Huty w Małopolsce, jednak ze względu na intensywny zapach amoniaku i brak pisemnej zgody Głównego Inspektora ochrony środowiska samochód został zawrócony do Czech.

Ważna wiadomość dla kobiet. Ten lek wycofano ze sprzedaży
18 Ноябрь 17:48

Uwaga pacjentki! Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży kilkadziesiąt serii leku Oekolp (Estriolum). Chodzi o krem dopochwowy, stosowany w leczeniu chorób spowodowanych niedoborem estrogenów. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Czym jest spowodowana?

Kantar Public: Polacy ocenili pracę prezydenta, premier i rządu
Kantar Public: Polacy ocenili pracę prezydenta, premier i rządu  
18 Ноябрь 17:46

54 proc. Polaków jest zadowolonych z działalności prezydenta Andrzeja Dudy; 32 proc. ocenia go negatywnie. Premier Beatę Szydło dobrze ocenia 48 proc. badanych, 38 proc. - źle. Podobnie jest oceniany rząd: 47 proc. uważa, że działa dobrze, 38 proc. - że źle - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Dla rządu i premier to najlepsze wyniki od początku kadencji.

Ciężko ranił małe dziecko. 17-latek zatrzymany
18 Ноябрь 17:33

Przerażające sceny w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie). 17-latek ciężko ranił tam małego chłopca. Rzucił go kamieniem w głowę, po czym uciekł. 3-latek trafił do szpitala. O skandalicznej sprawie zawiadomiono policję. Funkcjonariusze zatrzymali nastolatka, który miał skrzywdzić malca.

KOD składa pozew sądowy przeciwko „Solidarności”
KOD składa pozew sądowy przeciwko „Solidarności”  
18 Ноябрь 17:20

Komitet Obrony Demokracji domaga się przeprosin od NSZZ „Solidarność” za twierdzenie, że do KOD należą m.in. byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa i Wojskowych Służb Informacyjnych. Pozew w tej sprawie trafił w środę do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Stręczyciel zmuszał 33-latkę do prostytucji. Zarobił na niej 1,2 mln zł
Stręczyciel zmuszał 33-latkę do prostytucji. Zarobił na niej 1,2 mln zł  
18 Ноябрь 17:19

35-letni obywatel Bułgarii uwiódł 33-letnią Polkę, a następnie zrobił z niej prostytutkę i wywiózł na Zachód. W odbiciu kobiety brała udział francuska policja i fundacja La Strada. 35-latek odpowie za handel ludźmi. W sprawie zatrzymana została także żona stręczyciela. Stanie przed sądem z zarzutem prania brudnych pieniędzy. Ofiar handlarza ludźmi może być znacznie więcej.

Strażnik uprawiał seks z osadzoną? Usłyszał zarzuty
18 Ноябрь 17:03

Kobieta odbywająca karę w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu oskarżyła o gwałt jednego ze strażników. Prokuratura, co prawda, nie znalazła dowodów na aż tak poważne przestępstwo, ale funkcjonariusz i tak został zatrzymany. Okazało się, że para regularnie utrzymuje ze sobą intymne kontakty. Wygląda jednak na to, że za obopólną zgodą.

Tragedia na drodze. Policjantka zginęła podczas służby
18 Ноябрь 17:02

Straszna śmierć 32-letniej policjantki z Krasnegostawu (woj. lubelskie) podczas służby. Funkcjonariusza pracowała na miejscu kolizji w Łopienniku Nadrzecznym, gdy w radiowóz wjechało auto osobowe. Policjantka i towarzyszący jej policjant trafili do szpitala. Niestety, pomimo reanimacji kobiety nie udało się uratować.

Zabił rodziców, bo gonili go do nauki
Zabił rodziców, bo gonili go do nauki  
18 Ноябрь 17:01

Taka zbrodnia na naszej ulicy! Jesteśmy w szoku! Przecież to taka dobra rodzina - mówią roztrzęsieni mieszkańcy Walcowniczej w warszawskiej Falenicy. Ich sąsiad, 24-letni Mateusz G. na oczach dwójki młodszego rodzeństwa zaszlachtował we wtorkowy wieczór swoich rodziców. Śledczy ustalą, co wydarzyło się zanim Mateusz chwycił za nóż i zaszlachtował rodziców.

Witold Waszczykowski: cały program dyplomacji został zrealizowany
18 Ноябрь 16:52

Cały program rządu dotyczący dyplomacji został zrealizowany; na dwulecie rządu PiS w listopadzie będę mógł zameldować premier Beacie Szydło wykonanie zadania - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski, komentując doniesienia na temat możliwej rekonstrukcji rządu.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • Najnowsze wiadomości
  TOP