Polska


Cudem przeżyliśmy wybuch
Cudem przeżyliśmy wybuch  
9 Декабрь 08:32

Szok! W ułamku kilku sekund życie mieszkańców kamienicy przy ulicy Siedleckiej 34 przewróciło się do góry nogami. We wtorek po godzinie 21 na trzecim piętrze doszło do wybuchu nielegalnej instalacji gazowej. Jedna osoba zginęła, a pięć, w tym małe dziecko, zostało rannych. Do wybuchu doszło w mieszkaniu Marka G., który wśród sąsiadów miał ksywę Gwizdek.

Chcą odciąć Falenicę od świata
Chcą odciąć Falenicę od świata  
9 Декабрь 08:31

Budowa dwóch wielkich węzłów Południowej Obwodnicy Warszawy doprowadzi do komunikacyjnej katastrofy w Wawrze. Zamknięte ulice Patriotów i Mozaikowa doprowadzą do zatorów na wąskich ulicach. Gehenna potrwa ponad dwa lata. Południowa Obwodnica Warszawy powoli wyłania się z ziemi. Trwa wycinka drzew, zakończyło się już palowanie gruntu na którym staną estakady prowadzące do mostu przez Wisłę.

Ksiądz przeprasza za porsche
9 Декабрь 07:46

Proboszcz z Kasiny Wielkiej (woj. małopolskie) stał się ostatnio słynny w całej Polsce. A to za sprawą swojego nowiutkiego, wartego około 400 tys. zł porsche. Zakup duchownego szeroko komentowali parafianie. Teraz proboszcz przeprasza i chce sprzedać luksusowe auto. Parafianie zapewniają jednak, że porsche to nie jedyny "wybryk" duchownego.

Szczecinek: po wypadku motocyklista uciekł boso
9 Декабрь 06:16

Zwykle w starciu motocykl - samochód najbardziej poszkodowani są kierowcy jednośladów. Ten spod Szczecinka miał sporo szczęścia, gorzej z rozumem... Mężczyzna spowodował kolizję z samochodem osobowym, którym podróżowała ciężarna. Po zdarzeniu uciekł na pobliskie pole. Mimo, że jest prawie połowa listopada, biegł boso...

Streżyńska dla "Rz": moja niezależność przeszkadza
9 Декабрь 03:46

Moja niezależność pewnie przeszkadza różnym osobom; chciałabym się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim i tak się stanie, bo w okresie rekonstrukcji rządu takie spotkania będą mieli wszyscy ministrowie - mówi "Rzeczpospolitej" minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

To dlatego Kukiz broni Tyszki!
9 Декабрь 03:31

W czasie, kiedy poseł Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz ogłosił na antenie TVP Info, że po rozmowie z liderem ugrupowania postanowił je opuścić. Paweł Kukiz przyznał, że wobec Wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki, który był przyczynkiem konfliktu w ugrupowaniu, ma poważne plany. To Tyszka będzie najprawdopodobniej kandydatem Kukiza na stanowiska prezydenta Warszawy.

Rzecznik Praw Pacjenta: udzielanie świadczeń bez uprawnień - zabronione
Rzecznik Praw Pacjenta: udzielanie świadczeń bez uprawnień - zabronione  
9 Декабрь 02:16

Udzielanie świadczeń zdrowotnych przez osoby bez uprawnień jest zabronione, a szukanie u nich pomocy – ryzykowne – przypomina Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Andruszkiewicz odchodzi z ugrupowania Kukiza. Przejdzie do PiS?
9 Декабрь 02:01

Już od jakiegoś czasu informowaliśmy na stronach Fakt.pl o kryzysie w ugrupowaniu Pawła Kukiza. Zbuntowani posłowie zarzucali szefowi, że ten częściej niż po stronie PiS staje w jednym szeregu z totalną opozycją. Po naszych publikacjach przewodniczący klubu Kukiz'15, stwierdził, że nic wielkiego nie stałoby się, gdyby posłowie Andruszkiewicz i Jakubiak odeszli z klubu.

Odra odpuszcza. Sanepid nie notuje nowych przypadków odry
Odra odpuszcza. Sanepid nie notuje nowych przypadków odry  
9 Декабрь 01:16

Liczba osób z podejrzeniem zachorowania na odrę przestała rosnąć – poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu. Od połowy września w mieście i okolicach stwierdzono w sumie 24 przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę.

Kto kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy? Paweł Kukiz zabrał głos
Kto kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy? Paweł Kukiz zabrał głos  
9 Декабрь 00:46

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy - zapowiedział lider ruchu Paweł Kukiz na antenie TVN24.

Tyle czekamy do lekarza specjalisty
Tyle czekamy do lekarza specjalisty  
9 Декабрь 00:33

Chorzy warszawiacy prześcigają się w pomysłach na skrócenie sobie czasu oczekiwania do lekarza specjalisty. Szukają krótszych kolejek w mniejszych miastach, czy próbują zapisać się na ten sam zabieg do kilku szpitali na raz. Powód? Dni, miesiące a nawet lata oczekiwania na zabieg medyczny.

Przemytnik uciekał 200 km/h. Po drodze wyrzucał kontrabandę
Przemytnik uciekał 200 km/h. Po drodze wyrzucał kontrabandę  
9 Декабрь 00:19

35-latek przewoził papierosy z przemytu. Kiedy chciał go zatrzymać patrol skarbówki, rozpoczął szaloną ucieczkę autostradą A4 w pobliżu Jarosławia na Podkarpaciu. Pędził sportowym hyundai coupe ponad 200 km/h. Nie przeszkadzało mu to, aby wyrzucać przez okno wielkie paczki z nielegalnym towarem.

Była aktorka oskarża Romana Polańskiego. Szwajcarska prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa
Była aktorka oskarża Romana Polańskiego. Szwajcarska prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa  
9 Декабрь 00:18

Prokuratura w Bernie poinformowała w środę, że nie będzie prowadziła śledztwa w sprawie oskarżeń Renate Langer. 61-letnia obecnie Niemka, była modelkę i aktorka zarzuciła Romanowi Polańskiemu, że zgwałcił ją 45 lat temu.

Ewakuacja w Dzierżoniowie. Pod mostem znaleziono trotyl
8 Декабрь 23:34

Nawet tysiąc osób ewakuowano ze strefy zagrożonej wybuchem w Dzierżoniowie. Pod mostem przy ulicy Sienkiewicza znaleziono paczki trotylu.

Sejm: Spór o Biuro Nadzoru Wewnętrznego
Sejm: Spór o Biuro Nadzoru Wewnętrznego  
8 Декабрь 23:31

"Klub Parlamentarny PiS popiera rządowy projekt ustawy powołujący Biuro Nadzoru Wewnętrznego" - oświadczyła w środę w Sejmie posłanka Marta Kubiak (PiS). Kukiz'15 zastanawia się, czy poprzeć projekt, a pozostałe partie są zdecydowanie przeciw.

Klub Kukiz'15 traci kolejnego posła
Klub Kukiz'15 traci kolejnego posła  
8 Декабрь 22:46

Poseł Adam Andruszkiewicz poinformował o odejściu z klubu Kukiz'15. Młody parlamentarzysta dołączy do wspierającego obóz rządzący koła Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego.

TK zajmie się sprawą aborcji w pełnym składzie
TK zajmie się sprawą aborcji w pełnym składzie  
8 Декабрь 22:32

​Wniosek grupy posłów w sprawie konstytucyjności przepisów dopuszczających aborcję ze względu na ciężkie wady płodu zostanie rozpoznany w pełnym składzie Trybunału Konstytucyjnego. Poinformowała o tym w środę w wywiadzie dla PAP prezes TK Julia Przyłębska.

8 listopada 2017: Fakty dnia
8 listopada 2017: Fakty dnia  
8 Декабрь 22:18

Prezentujemy zestawienie najważniejszych wydarzeń dnia w Polsce i na świecie.

PiS popiera projekt w sprawie BNW, opozycja przeciwna
PiS popiera projekt w sprawie BNW, opozycja przeciwna  
8 Декабрь 22:17

Klub Parlamentarny PiS popiera rządowy projekt ustawy powołujący Biuro Nadzoru Wewnętrznego - oświadczyła w środę w Sejmie posłanka Marta Kubiak (PiS). Jak mówiła, projekt wprowadza "nową jakość w nadzorze nad służbami". BNW ma zajmować się nieprawidłowościami w pracy służb podległych MSWiA.

Minister zdrowia odniósł się do spotu z królikami
Minister zdrowia odniósł się do spotu z królikami  
8 Декабрь 22:04

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział, że tak zwany spot o królikach ma wywołać dyskusję o problemie małej dzietności w Polsce. Według niego, to już się udało, nawet jeśli materiał jest trochę kontrowersyjny albo komuś się nie podoba.
 • 399
 • 400
 • 401
 • 402
 • 403
 • 404
 • 405
 • 406
 • 407
 • Najnowsze wiadomości
  TOP