Polska


Wypadek śmigłowca w Dęblinie. Dwie osoby są ranne
13 Январь 21:18

Podczas lądowania na wojskowym lotnisku w Dęblinie przewrócił się śmigłowiec. Informację na ten temat otrzymali reporterzy RMF FM na Gorącą Linię Radia.

Premier Mateusz Morawiecki założył konto na Twitterze
Premier Mateusz Morawiecki założył konto na Twitterze  
13 Январь 21:17

Premier zamieścił w poniedziałek swój pierwszy post - zdjęcie w gabinecie w kancelarii premiera na tle flag: biało-czerwonej i unijnej.

Kolejna odsłona sporu o sądy. Dyskusja w Senacie
Kolejna odsłona sporu o sądy. Dyskusja w Senacie  
13 Январь 21:01

W środę o godz. 17.40 Senat zakończył debatę nad nowelą ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Głosowanie - jak poinformowano - odbędzie się w bloku głosowań. Obecnie Senat ogłosił przerwę w obradach do godz. 20.

Przemówienie Kaczyńskiego w dniu 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
13 Январь 20:17

W wynik działań funkcjonariuszy MSW od dnia wprowadzenia stanu wojennego do 1989 r. życie straciło co najmniej 91 osób - oceniła Nadzwyczajna Komisja Sejmowa. Tylko w pierwszych dniach stanu wojennego w więzieniach i ośrodkach internowania zamknięto ok. 5 tys. Polaków. W sumie internowanych zostało ok. 10 tys. osób - w tym ok. 300 kobiet. Zapraszamy na relację z wydarzeń związanych z rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego - m.in. przemówienia prezesa PiS z Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

KE: obserwujemy sytuację mediów w Polsce
13 Январь 20:00

KE uważnie obserwuje ostatnie wydarzenia dotyczące mediów w Polsce - przekazała rzecznika KE Nathalie Vandystadt. Dodała, że KE wie o karze nałożonej przez regulatora na komercyjnego nadawcę TVN. Obecne prawo nie daje Brukseli podstaw, by domagać się niezależności KRRiT.

Blisko 6 mln złotych wyłudził 81-latek. Janowi Z. grozi 10 lat więzienia
13 Январь 19:30

Niemal 6 mln zł przywłaszczył sobie z rachunku znajomego 81-letni Jan Z. Mężczyzna usłyszał już zarzut - grozi mu nawet 10 lat więzienia. Zarzuty usłyszały też dwie kobiety - 75 i 68-latka, które pomagały w ukryciu pieniędzy.

Posłowie: Potrzebne zmiany w programach rezydentur
Posłowie: Potrzebne zmiany w programach rezydentur  
13 Январь 18:34

Zasady przyjmowania na rezydentury oraz programy szkoleń specjalizacyjnych powinny zostać zmienione - powiedział w środę poseł Marian Zembala (PO). Z tą oceną zgodził się wiceprzewodniczący komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS). Resort zdrowia zapewnił, że prowadzi działania w tej sprawie.

Wpłynęły kasacje w sprawie Brunona Kwietnia
Wpłynęły kasacje w sprawie Brunona Kwietnia  
13 Январь 18:17

Do krakowskiego Sądu Apelacyjnego wpłynęły trzy kasacje od obrońców skazanego za przygotowywanie zamachu terrorystycznego na Sejm na 9 lat więzienia Brunona Kwietnia – poinformował w środę PAP rzecznik SA sędzia Tomasz Szymański.

PKW zaopiniowała projekt zmian ordynacji wyborczej
PKW zaopiniowała projekt zmian ordynacji wyborczej  
13 Январь 17:35

Państwowa Komisja Wyborcza przyjmuje część poprawek PiS do projektu zmian w ordynacji wyborczej z zadowoleniem - powiedział w środę przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. Wskazał na utrzymanie dotychczasowego systemu podziału gmin na okręgi przez rady gmin.

Senatorowie PiS za ustawą o KRS. PO przeciwna
Senatorowie PiS za ustawą o KRS. PO przeciwna  
13 Январь 17:34

Senatorowie PiS popierają nowelę ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Krytykują ją senatorowie PO. W środę przed godz. 14.00 zaczęły się indywidualne wystąpienia senatorów w tej debacie Izby.

Polacy wciąż nie wiedzą, jak zażywać suplementy diety
Polacy wciąż nie wiedzą, jak zażywać suplementy diety  
13 Январь 17:32

Suplementy diety nie są lekami ani nie zastąpią prawidłowej diety, a Polacy wciąż nie wiedzą jak je zażywać – podkreślili eksperci podczas debaty, która odbyła się w Warszawie.

Romaszewska o oświadczeniu Departamentu Stanu ws. rekordowej kary dla TVN
13 Январь 17:31

- Cóż oni mogą naprawdę wiedzieć o tym, co tu się dzieje? Trzeba byłoby, żeby oni się zgłosili do mnie, to bym powiedziała im, na czym rzecz polega. Po pierwsze, że mamy trzy władze. To zasadnicza sprawa – mówi Zofia Romaszewska, pytana przez Wyborcza.pl o oświadczenie Departamentu Stanu ws. rekordowej kary dla TVN24.

Gasiuk-Pihowicz: Akt kapitulacji prezydenta Dudy
Gasiuk-Pihowicz: Akt kapitulacji prezydenta Dudy  
13 Январь 17:21

Podpis prezydenta Andrzeja Dudy pod ustawami o KRS i SN, wobec lipcowych wet, będzie podpisem pod aktem kapitulacji złożonym wobec Jarosława Kaczyńskiego - uważa Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Barbara Dolniak apelowała do prezydenta, by spojrzał na ustawy "przez pryzmat pojedynczego człowieka".

Morawiecki podjął decyzję ws. swoich akcji BZ WBK
13 Январь 17:20

Mateusz Morawiecki sprzeda wszystkie posiadane przez siebie akcje BZ WBK - informuje "Rzeczpospolita". Obecny premier Polski w latach 2007-2015 pełnił funkcję prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK.

Ropień zęba? Samo nie przejdzie
Ropień zęba? Samo nie przejdzie  
13 Январь 17:18

Można porównać go do tykającej bomby - jeśli już się pojawi, z wizytą u dentysty nie ma na co czekać. Samo na pewno nie przejdzie. Stanowi za to zagrożenie dla twojego zdrowia, a nawet życia. Czym tak naprawdę jest ropień zęba, jak go leczyć i dlaczego nie wolno go bagatelizować?

Będzie druga część koncertówki Kultu. Wiemy, co ukaże się na "Made In Poland II"
Będzie druga część koncertówki Kultu. Wiemy, co ukaże się na "Made In Poland II"  
13 Январь 17:03

Płyta trafi do sklepów 15 grudnia, czyli za dwa dni. Warto zobaczyć, co się na niej znajdzie. 

Politolog: Premier chciał przekonać PiS, że nie jest banksterem
Politolog: Premier chciał przekonać PiS, że nie jest banksterem  
13 Январь 17:02

- Expose było autopromocją premiera. Wicepremier to miał silną potrzebę opowiedzenia posłom i wyborcom, kim jest - mówi dr hab. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wspólny apel Andrzeja Dudy i Petro Poroszenki
13 Январь 17:01

- Zwróciłem się z apelem do prezydenta Ukrainy, by była zgoda na badania i ekshumacje – oświadczył w Charkowie Andrzej Duda. – Ustaliliśmy, że apelujemy o to, aby nie podejmować kroków w kierunku kolejnych upamiętnień, które nie są oparte na sprawdzonych naukowo dowodach – dodał prezydent Polski.

Kraków: Znaleziono ciało znanego biznesmena. Uprowadził go zatrzymany porywacz 10-latka
13 Январь 16:47

Policjanci znaleźli ciało, porwanego w 2013 roku, krakowskiego biznesmena Zbigniewa P. - dowiedział się nieoficjalnie Onet. Za uprowadzeniem mężczyzny stoi porywacz 10 - letniego Kamila, który został zatrzymany dwa dni temu w Krakowie.

Dodatki fosforanowe w kebabie? Komisja Europejska się nie sprzeciwia
Dodatki fosforanowe w kebabie? Komisja Europejska się nie sprzeciwia  
13 Январь 16:46

Rezolucja sprzeciwiająca się autoryzacji dodawania fosforanów do mięsa w kebabach, nie uzyskała absolutnej większości 376 głosów podczas głosowania w środę.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • Najnowsze wiadomości
  TOP