Polska


Karczewski: Opozycja odwraca się od wyborców
13 Июль 23:16

Zdaniem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, bojkot Zgromadzenia Narodowego przez polityków opozycji jest dowodem na to, że ci odwracają się od wyborców. "Rozpoczynamy następne karty historii, opozycja wpisała się na nich źle" - podkreślił.

​Tusk: PiS nie przywiązuje wagi do istoty parlamentaryzmu
13 Июль 21:19

"Obóz rządzący chyba nie przywiązuje wagi do istoty parlamentaryzmu, stąd rozumiem decyzję opozycji o odmówieniu uczestniczenia w piątkowym Zgromadzeniu Narodowym" - mówił w piątek w programie "Fakty po faktach" w TVN24 szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Ile kosztował protest osób niepełnosprawnych w Sejmie?
13 Июль 21:16

Koszt 40-dniowego protestu rodzin osób niepełnosprawnych w Sejmie wynosi obecnie ok. 66 tys. zł. Nie została podjęta decyzja w sprawie obciążenia kosztami - poinformowała w piątek szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Materska-Sosnowska: To nie jest święto demokracji
13 Июль 19:31

- Dzisiejsze Zgromadzenie Narodowe absolutnie nie uczciło 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Wychodzący z namiotu politycy opozycji, puste krzesła, wszędzie barierki - otoczony Plac Zamkowy i ogrodzony Sejm na Wiejskiej. To nie jest święto demokracji – komentuje w rozmowie z Interią dr Anna Materska-Sosnowska, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Prezydent Andrzej Duda zapomniał, że demokracja i parlament to rządy większości, ale przy jednoczesnym poszanowaniu praw mniejszości – dodaje.

Białystok: Policja szuka zaginionej 16-latki
13 Июль 19:01

Policjanci z Białegostoku (woj. podlaskie) prowadzą poszukiwania 16-letniej Klaudii Siemionko. Dziewczyna ostatni raz była widziana 7 lipca.

CIS: Zastrzeżenia posła Zembaczyńskiego są bezzasadne
13 Июль 18:47

"Orędzie prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym nie jest przedmiotem debaty. Dyskusja się nie odbyła, więc zgłaszanie zastrzeżeń jest bezzasadne" - powiedział PAP dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

Uczestnicy sejmowego protestu niepełnosprawnych nie zostali wpuszczeni do parlamentu
13 Июль 18:32

Niepełnosprawni i ich opiekunowie, którzy wiosną prowadzili protest w Sejmie, mają dwuletni zakaz wstępu do parlamentu. W piątkowe popołudnie próbowali wejść do Sejmu na posiedzenie komisji regulaminowej, którego tematem jest "Dokonanie oceny i wyjaśnienie okoliczności przebiegu 40-dniowego protestu osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich w Sejmie RP w dniach 18 kwietnia - 27 maja 2018".

Mucha: Opinie KRS to ważny głos, ale niewiążący dla prezydenta
13 Июль 18:18

"Opinie Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie oświadczeń o woli dalszego orzekania sędziów Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65. rok życia, to bardzo ważny głos, ale niewiążący dla prezydenta Andrzeja Dudy" - powiedział w piątek PAP zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Dokumenty TW Bolka podrobione? IPN umarza śledztwo
13 Июль 17:03

IPN umorzył śledztwo w sprawie podrobienia przez funkcjonariuszy SB akt TW Bolek - poinformował Instytut w piątek w komunikacie. O konieczności kontynuacji śledztwa zdecydował na początku roku sąd w Gdańsku.

​KRS nie rozpatrzyła wniosków 33 sędziów NSA
13 Июль 16:46

Krajowa Rada Sądownictwa na zakończonym w piątek posiedzeniu nie zaopiniowała wniosków sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy wyrazili wolę dalszego orzekania - przekazali w piątek PAP członkowie KRS. Wnioski takie złożyło 33 sędziów NSA.

Lotnisko Chopina: Do Warszawy przyleciał pasażer z podejrzeniem malarii
13 Июль 16:02

Na pokładzie samolotu z Brukseli do Warszawy przyleciał pasażer z podejrzeniem malarii - poinformował w piątek PAP dyrektor biura marketingu i PR na Lotnisku Chopina Hubert Wojciechowski. Dodał, że został on przewieziony do szpitala zakaźnego.

Warszawa: Obywatelskie zgromadzenie narodowe przed kościołem św. Anny
13 Июль 15:31

Przed kościołem św. Anny w Warszawie rozpoczęło się przed południem obywatelskie zgromadzenie narodowe, w którym biorą udział m.in. posłowie opozycji i ruchów społecznych. Głównym tematem są zmiany w sądownictwie

Stanowisko KRS w sprawie nowych rozwiązań dla SN
13 Июль 15:19

Prezentowana przez sędziów krytyka nowych rozwiązań ustrojowych - dotyczących Sądu Najwyższego - nie może zawierać nieprawdziwych stwierdzeń o godzeniu tych rozwiązań w porządek konstytucyjny - zaznaczyła Krajowa Rada Sądownictwa w przyjętym w piątek stanowisku.

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym
13 Июль 14:32

Treść orędzia prezydenta Andrzeja Dudy, wygłoszonego w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Zgromadzenia Narodowego z okazji 550-lecia pierwszego dwuizbowego Sejmu w Piotrkowie.

Cztery operacje w ciągu 3,5 miesiąca życia. Potrzebna pomoc dla małego Ignasia
13 Июль 14:17

Ignaś ma dopiero 3,5 miesiąca, a za sobą cztery ciężkie operacje. Mały rycerz walczy, ale sam sobie nie poradzi. Chłopczyk cierpi na wrodzoną wadę serca TAPVR i całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych. Ratunkiem może być operacja we włoskiej klinice.

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy
13 Июль 13:47

"Wiwat Sejm, wiwat Senat, wiwat wolna, niepodległa, suwerenna Rzeczpospolita!" - tymi słowami prezydent Andrzej Duda zakończył orędzie wygłoszone podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego.

PSP pomaga szukać pytona tygrysiego. Powstał sztab operacyjny
13 Июль 13:46

Państwowa Straż Pożarna zaangażowała się w poszukiwania pytona tygrysiego, w tym celu powstał specjalny sztab operacyjny - poinformował w piątek rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Podał, że w akcji strażacy używają m.in. dronów i łodzi.

Sąd rozpatrzy zażalenie na decyzję ws. kaucji dla posła Gawłowskiego 25 lipca
13 Июль 13:32

Sąd Apelacyjny w Szczecinie rozpatrzy zażalenie na decyzję ws. warunkowego tymczasowego aresztu dla posła PO 25 lipca - poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego. Stanisław Gawłowski w czwartek opuścił areszt po wpłaceniu 500 tys. zł poręczenia majątkowego.

Politycy Nowoczesnej i PSL opuścili posiedzenie Zgromadzenia Narodowego
13 Июль 13:21

Politycy Nowoczesnej i PSL opuścili w piątek posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, które odbywa się na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

Adamowicz po wyroku sądu: Czuję się ofiarą
13 Июль 13:05

"To ja się czuję dzisiaj ofiarą" - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, komentując piątkowy wyrok sądu, który skazał go na 2,5 tys. zł grzywy za poniżenie działacza Młodzieży Wszechpolskiej i naruszenie jego nietykalności osobistej. Samorządowiec zapowiedział złożenie apelacji od wyroku.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • Najnowsze wiadomości
  TOP