Polska


CBOS: Jak Polacy oceniają rząd Morawieckiego?
13 Июль 13:04

W lipcu 49 proc. badanych przez CBOS było zadowolonych z tego, że rządem kieruje Mateusz Morawiecki. 26 proc. ankietowanych było niezadowolonych, a 25 proc. nie miało zdania. Do zwolenników rządu zalicza się 38 proc. badanych, a do jego przeciwników 23 proc.; 32 proc. deklaruje obojętność.

Przemyśl: W sobotę Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej
13 Июль 13:03

Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej przejdzie w sobotę ulicami Przemyśla. Wydarzenie organizowane jest przez Młodzież Wszechpolską w rocznicę ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

Prezydent podpisał nowelę Kodeksu wyborczego
13 Июль 13:02

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego, która m.in. uchyla obowiązek transmisji z lokali wyborczych i upraszcza procedurę odwoławczą w sprawie podziału na okręgi wyborcze - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.

Zgromadzenie Narodowe i orędzie prezydenta. Na żywo
13 Июль 12:32

Zapraszamy na relację na żywo z obchodów 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości.

CBOS: Czy Polacy są przesądni?
13 Июль 12:31

54 proc. Polaków wierzy w przynajmniej jeden przesąd - wynika z badania CBOS. W co najmniej pięć zabobonów wierzy 14 proc. ankietowanych. Najczęstszym zabobonem na szczęście jest trzymanie kciuków i łapanie się za guzik na widok kominiarza.

Warszawa: Wspólne spotkanie PO i Nowoczesnej
13 Июль 12:18

W piątek po godz. 10.30 w Warszawie rozpoczęło się uroczyste, wspólne posiedzenie klubów PO i Nowoczesnej, które ma uczcić 550. rocznicę polskiego parlamentaryzmu. Spotkanie obu klubów to odpowiedź na obrady Zgromadzenia Narodowego, które rozpoczną się w południe na Zamku Królewskim.

Nowoczesna nie zamierza wysłuchać wystąpienia prezydenta
13 Июль 11:31

Nowoczesna nie zamierza wysłuchać wystąpienia prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym - powiedziała w piątek szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według nieoficjalnych informacji, politycy tej partii pojawią się na posiedzeniu ZN, a następnie opuszczą salę.

Grzywna dla Adamowicza za poniżenie działacza Młodzieży Wszechpolskiej
13 Июль 11:17

Na karę 2,5 tys. grzywny Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał w piątek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w procesie, w którym działacz Młodzieży Wszechpolskiej w prywatnym akcie oskarżenia zarzucił samorządowcowi poniżenie go poprzez nazwanie faszystą oraz naruszenie nietykalności cielesnej.

Karczewski: Infantylne zachowanie opozycji
13 Июль 11:16

"Mam nadzieję, że jeszcze przyjdzie refleksja i politycy opozycji jednak przyjdą" - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany w piątek o decyzję opozycji o nieuczestniczeniu w Zgromadzeniu Narodowym.

GIS ostrzega przed skażonymi jajami
13 Июль 10:32

Do sprzedaży trafiły jaja, w których stwierdzono obecność Salmonelli - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.

Witajcie na Titanicu globalnej gospodarki. Zderzenie z kryzysem jest nieuniknione
Witajcie na Titanicu globalnej gospodarki. Zderzenie z kryzysem jest nieuniknione  
13 Июль 10:19

Witajcie na Titanicu globalnej gospodarki. Z mostka już widać kryzysowe góry, a na korektę kursu może być za późno. Zderzenie jest nieuniknione

Olga Tokarczuk z szansą na "Alternatywnego Nobla"
Olga Tokarczuk z szansą na "Alternatywnego Nobla"  
13 Июль 10:16

Olga Tokarczuk znalazła się na liście 46 pisarzy - kandydatów do "Alternatywnego Nobla", który ma zostać przyznany w tym roku przez Nową Akademię w związku z faktem, że tradycyjna Szwedzka Akademia postanowiła w tym roku nie przyznawać nagrody.

Policja rozbiła grupę przestępczą. "Wyjątkowo brutalni, zastraszali klientów"
13 Июль 10:01

​Stołeczna policja zatrzymała 8 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami w okolicach Piaseczna. Przestępcy byli wyjątkowo brutalni, zastraszali klientów i konkurencję. Postrzelili Marka K.ps."Muł", ówczesnego szefa mafii z Piaseczna.

"Untravel" zwycięzcą. W Poznaniu rozstrzygnięto Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator
"Untravel" zwycięzcą. W Poznaniu rozstrzygnięto Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator  
13 Июль 09:46

Serbsko-słowacki film krótkometrażowy "Untravel" w reżyserii Any Nedeljković i Nikoli Majdaka Juniora zdobył Złotego Pegaza, główną nagrodę 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator (MFFA), który rozstrzygnięto w Poznaniu.

Nitras w "Rz": Zalegalizujemy związki partnerskie
13 Июль 09:31

"Nie mam wątpliwości, że jeśli PO będzie rządzić, to uregulujemy tę kwestię. Zalegalizujemy związki partnerskie" - deklaruje w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" poseł PO Sławomir Nitras.

Porażka programu, ktory miał być alternatywą dla in vitro. NIK wykryła nieprawidłowości
Porażka programu, ktory miał być alternatywą dla in vitro. NIK wykryła nieprawidłowości  
13 Июль 08:16

Zdaniem NIK tylko garstce par udało się skorzystać z programu przedstawianego jako alternatywa dla in vitro - podaje w piątek "Rzeczpospolita".

Premier: Bez wsparcia innych państw Nord Stream 2 będzie nam ciężko zablokować
12 Июль 23:46

Bez wsparcia innych państw projekt budowy Nord Stream 2 będzie nam ciężko zablokować - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, Nord Stream 2 destabilizuje Europę również od strony bezpieczeństwa.

RMF: Wielka awaria kart płatniczych Mastercard. Problemy we wszystkich bankach
12 Июль 22:33

Problemy z płatnościami kartą MasterCard we wszystkich bankach w Polsce. Nie działają również wypłaty z bankomatów. O utrudnieniach radiosłuchacze poinformowali na Gorącej Linii RMF FM.

Prezydent: Na Wołyniu nie było wojny polsko-ukraińskiej. Było ludobójstwo
12 Июль 21:47

Oczekuję prawdy historycznej: na Wołyniu nie było żadnej wojny polsko-ukraińskiej, dochodziło tam do ludobójstwa na Polakach - oświadczył w czwartek prezydent Andrzej Duda, pytany o przyczyny, dla których nie zorganizowano wspólnych polsko-ukraińskich obchodów 75. rocznicy rzezi wołyńskiej.

Lex deweloper dzieli Polaków. "Szanse na tańsze mieszkania" kontra "Da zamek na jeziorze w każdym powiecie"
Lex deweloper dzieli Polaków. "Szanse na tańsze mieszkania" kontra "Da zamek na jeziorze w każdym powiecie"  
12 Июль 21:16

Specustawa mieszkaniowa da Polakom szanse na tańsze mieszkania, możliwość realizacji programu Mieszkanie plus, poprawi też jakość przestrzeni miast - mówił wiceszef MIiR Artur Soboń. "Zamek w Puszczy Noteckiej nigdy nie powstałby na bazie tej specustawy" - dodał.
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • Najnowsze wiadomości
  TOP