Polska


Duda o dodatkowych siłach amerykańskich w Polsce
12 Июль 21:01

Rozmowy na temat obecności w Polsce dodatkowych sił amerykańskich są już bardzo zaawansowane - powiedział w czwartek dziennikarzom prezydent Andrzej Duda w drodze powrotnej ze szczytu NATO. Jak zaznaczył, z prezydentem USA Donaldem Trumpem rozmawiał też o kolejnych zakupach i doposażeniu polskiej armii.

Iwulski służył w WSW. Rzecznik SN komentuje
12 Июль 20:03

- W przedstawianych danych na temat służby wojskowej prezesa SN Józefa Iwulskiego nie ma nic wyjątkowego - oświadczył w czwartek rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski. Dodał, że absolwenci prawa "stosunkowo często" powoływani byli do służby w WSW.

Komisja weryfikacyjna: Kolejne 35 tys. zł grzywny za niestawiennictwo na rozprawie
Komisja weryfikacyjna: Kolejne 35 tys. zł grzywny za niestawiennictwo na rozprawie  
12 Июль 20:01

Komisja weryfikacyjna nałożyła w czwartek w sumie 35 tys. zł grzywny na czterech świadków, którzy mimo wezwanie nie stawili się na rozprawę ws. reprywatyzacji Mokotowskiej 40. Część z tych osób została też ukaranych za nieobecność na rozprawie ogólnej, która odbyła się wcześniej tego dnia.

Częstochowa: Redaktor Paweł Gąsiorowski uniewinniony
12 Июль 19:46

Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił redaktora Pawła Gąsiorowskiego – podaje Centrum Monitorowania Wolności Prasy. Właścicielowi i redaktorowi portali gminablachownia.pl i gminakonopiska.pl zarzucano zniesławienie lokalnego samorządowca i urzędniczki.

Przyłębska: Doniesienia o manipulacji składami sędziowskimi TK całkowicie bezzasadne
12 Июль 19:01

Przedstawiane w mediach informacje wynikające z nieopublikowanego raportu dotyczące rzekomego manipulowania składami sędziowskimi w TK są całkowicie bezzasadne - oświadczyła w rozmowie z PAP prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

Odkryto masowy grób na terenie byłego więzienia na Mokotowie
12 Июль 18:46

Specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, którzy poszukują tajnych miejsc pochówku ofiar totalitaryzmów, odkryli masowy grób z szczątkami ośmiu osób na terenie byłego więzienia na Mokotowie w Warszawie. Szczątki zostaną poddane badaniom DNA.

Parkingi po nowemu. Stawiński: Muszą zacząć pełnić inną rolę [WIDEO]
Parkingi po nowemu. Stawiński: Muszą zacząć pełnić inną rolę [WIDEO]  
12 Июль 17:47

Parkowanie w centrach miast to poważny problem. Według statystyk, zagęszczenie ruchu w tych miejscach aż w 30 procentach jest powodowane przez kierowców, którzy szukają miejsca do pozostawienia swojego samochodu. O tym, jaką role powinni odgrywać parkingi, rozmawiamy z Markiem Stawińskim z NaviParking.

Sprawa I. Stachowiaka: Zeznania byłego policjanta
12 Июль 17:46

Miałem świadomość i pewność, że paralizator to środek bezpieczny, który oprócz bodźca bólowego nie spowoduje żadnych innych konsekwencji - mówił przed sądem oskarżony były policjant Łukasz R., który użył tego urządzenia wobec Igora Stachowiaka na komisariacie.

"PiS chce, by nowy I Prezes SN wsłuchiwał się w głos z Nowogrodzkiej"
12 Июль 17:20

PiS-owi bardzo spieszy się do obsadzenia stanowiska I Prezesa SN osobą, która będzie wsłuchiwała się w głosy płynące z Nowogrodzkiej - podkreśla szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz odnosząc się do projektu PiS zmieniającego m.in. procedurę obsadzania stanowisk sędziowskich w SN.

Rafalska: Samorządy wypłacają już pieniądze z programu "Dobry start"
12 Июль 17:19

- Wypłacane są pierwsze środki z programu "Dobry start" dla rodzin, które złożyły wniosek o świadczenie drogą elektroniczną - poinformowała w czwartek szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Afera GetBack: Areszt dla zatrzymanego biznesmena
12 Июль 17:18

Zatrzymany przez CBA mężczyzna związany z działaniami na niekorzyść GetBack zostanie aresztowany na trzy miesiące - zdecydował Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Informację podała rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Proces w sprawie inwigilacji opozycji. Zeznania policjantów
12 Июль 17:02

Policjanci, którzy w lipcu 2017 r. zabezpieczali teren Sejmu zeznawali w czwartek przed sądem w drugim dniu procesu, który opozycyjni politycy - Katarzyna Lubnauer i Ryszard Petru - wytoczyli komendantom policji. Zarzucają im, że byli w tym czasie inwigilowani przez policyjnych wywiadowców.

Trzy osoby podpisały protokoły poręczenia za Gawłowskiego
12 Июль 16:32

- Trzy osoby podpisały protokoły poręczenia za Stanisława Gawłowskiego - powiedział w czwartek dziennikarzom pełnomocnik posła PO Włodzimierz Łyczywek. Według adwokata, nakaz zwolnienia Gawłowskiego musi jeszcze w czwartek trafić do aresztu.

"Niewinni". Wyrok wobec aktywistów broniących Puszczy Białowieskiej utrzymany
12 Июль 14:48

Sąd Okręgowy w Białymstoku uniewinnił w czwartek w procesie odwoławczym uczestników protestu przeciwko wycince w Puszczy Białowieskiej, zorganizowanego w czerwcu 2017 roku. Uznał, że działali w stanie wyższej konieczności.

Polska tonie w nie swoich śmieciach
12 Июль 14:31

Jak wynika z odpowiedzi na zapytanie posła PO Krzysztofa Brejzy na temat ilości odpadów przywiezionych do Polski w latach 2015-2017, liczba wwiezionych do kraju śmieci w ciągu dwóch lat wzrosła ponad dwukrotnie.

Prezydent: Trwają ostatnie ustalenia w sprawie mojej wizyty w Waszyngtonie
12 Июль 14:16

W trakcie rozmów z prezydentem USA Donaldem Trumpem wspomnieliśmy o mojej wizycie w Waszyngtonie; w tej chwili trwają ostatnie ustalenia w sprawie tej wizyty - powiedział w czwartek w Brukseli prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, najprawdopodobniej odbędzie się ona we wrześniu.

Marek Jakubiak: Kukiz'15 mógłby być dyscyplinującym koalicjantem PiS
12 Июль 14:03

- Po kolejnych wyborach parlamentarnych Kukiz'15 mógłby być takim dyscyplinującym koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości – powiedział w czwartek na antenie radiowej Jedynki poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.

Ruch pod ścianą. Kto korzysta na upadku potęgi PRL-owskiej gospodarki?
Ruch pod ścianą. Kto korzysta na upadku potęgi PRL-owskiej gospodarki?  
12 Июль 13:47

Siedem lat restrukturyzacji czołowego kolportera prasy przyniosło ponad 0,5 mld zł strat, wyprzedaż majątku i pustki w kasie. Firma wciąż funkcjonuje dzięki uprzejmości Alior Banku i niepłaceniu rachunków wydawcom. Są jednak i tacy, którzy na tym korzystają.

Robert Biedroń rozwiewa wątpliwości
12 Июль 13:46

"Nie, to nie wchodzi w rachubę. Jestem poważnym politykiem" - mówi w Rozmowie w samo południe w RMF FM prezydent Słupska, a wcześniej działacz społeczny i parlamentarzysta Robert Biedroń pytany o to, czy porzuci ratusz w Słupsku, jeśli zostanie wybrany na kolejną kadencję.

Miał zniknąć, a tymczasem nastąpił nieoczekiwany zwrot ws. Fiata Tipo. Zaskakujący prezent dla kierowców
Miał zniknąć, a tymczasem nastąpił nieoczekiwany zwrot ws. Fiata Tipo. Zaskakujący prezent dla kierowców  
12 Июль 13:31

Fiat Tipo jest koniem pociągowym biznesu włoskiego koncernu w Polsce. I wbrew doniesieniom producent wcale nie zamierza wycofywać go z rynku. A teraz na jedną noc obniżył jego cenę. W efekcie nie znajdziesz nad Wisłą tańszego auta tej wielkości i klasy. Jakim cudem?
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • Najnowsze wiadomości
  TOP