Polska


Niebezpieczne substancje w meblach. Za błędem stoi niemiecki koncern BASF
Niebezpieczne substancje w meblach. Za błędem stoi niemiecki koncern BASF  
15 Декабрь 22:02

Związek chemiczny ze znacznie podwyższonym poziomem rakotwórczej substancji trafił do producentów mebli i materaców. Koncern BASF już wycofał produkt.

Adamczyk: realizujemy ambitne inwestycje drogowe, likwidujemy deficyt mieszkań
15 Декабрь 21:49

Realizujemy ambitne inwestycje drogowe; naszym celem jest likwidacja deficytu mieszkaniowego do końca 2030 roku - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu. Wspomniał też promowany przez Lecha Kaczyńskiego projekt Via Carpatia.

Sondaż Kantar Public: Jak Polacy oceniają sytuację pod dwóch latach rządów PiS?
Sondaż Kantar Public: Jak Polacy oceniają sytuację pod dwóch latach rządów PiS?  
15 Декабрь 21:48

Po dwu latach rządów PiS 37 proc. badanych w sondażu przekazanym PAP przez Kantar Public uważa, że nastąpiła zmiana na gorsze, a 36 proc. - na lepsze; 27 proc. badanych nie ma zdania na ten temat. 47 proc. ankietowanych jest zdania, że od objęcia władzy przez PiS, w Polsce zaszły duże zmiany.

RPO pisze do prokuratury ws. rasistowskich symboli na Marszu Niepodległości
RPO pisze do prokuratury ws. rasistowskich symboli na Marszu Niepodległości  
15 Декабрь 21:47

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich skierowało pismo do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie symboli i haseł z tegorocznego Marszu Niepodległości. Zdaniem rzecznika, mogą one nosić znamiona przestępstwa propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści.

Radziwiłł: największym osiągnięciem ustawa zwiększająca nakłady na zdrowie
15 Декабрь 21:46

W ciągu najbliższych 10 lat ok. 500 mld zł trafi do systemu opieki zdrowotnej - zapowiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, podsumowując dwa lata pracy swojego resortu. Uznał, że przyjęty przez rząd projekt ustawy, dot. wzrostu nakładów jest największym osiągnięciem.

Expo 2022. Polska przegrywa z Argentyną
15 Декабрь 21:02

Polska nie zorganizuje International Expo 2022 w Łodzi - ogłosiło w środę w Paryżu Międzynarodowe Biuro Wystaw (BIE). Wystawę zorganizuje stolica Argentyny - Buenos Aires. Polska w II turze głosowania zdobyła - 56 głosów, a zwycięska Argentyna - 62 głosy.

Kantar Public po dwóch latach rządów PiS: dla 37 proc. to zmiana na gorsze, dla 36 proc. na lepsze
15 Декабрь 21:01

Po dwu latach rządów PiS 37 proc. badanych w sondażu przekazanym przez Kantar Public uważa, że nastąpiła zmiana na gorsze, a 36 proc. - na lepsze; 27 proc. badanych nie ma zdania na ten temat. 47 proc. ankietowanych jest zdania, że od objęcia władzy przez PiS, w Polsce zaszły duże zmiany.

Rzecznik KGP: Pierwsze kamery do mundurów przed końcem roku
Rzecznik KGP: Pierwsze kamery do mundurów przed końcem roku  
15 Декабрь 20:46

Do końca roku policjanci mają zostać wyposażeni w kamery umieszczane na mundurach - poinformował w środę rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka. Kamery, w ramach pilotażu, najpierw trafią do policjantów ze stołecznego garnizonu oraz do funkcjonariuszy w województwie dolnośląskim i podlaskim.

Andrzej Duda stanowczo o zachowaniu posłów PO. "Mowa kłamstwa, która uderza w Polskę"
15 Декабрь 20:34

"Zachowanie i język posłów PO i ich koalicjantów w PE jest nie do zaakceptowania. To mowa kłamstwa, która uderza w PL, Polaków i nasze prawo wyboru. Gdzie szacunek dla demokracji?" - napisał dziś na Twitterze Andrzej Duda. Reakcja prezydenta dotyczy dzisiejszego głosowania w Parlamencie Europejskim, który przyjął rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania praworządności.

Szydło: kategorycznie protestuję przeciwko stwierdzeniom nt. Polski, jakie padły w PE
15 Декабрь 20:03

Pragnę kategorycznie zaprotestować przeciwko stwierdzeniom, jakie padły dziś w Parlamencie Europejskim i powiedzieć głośno i wyraźnie – Polska jest krajem wolnym od antysemityzmu i rasizmu – powiedziała premier Beata Szyło w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

Waszczykowski: Medialna reakcja na incydenty podczas Marszu Niepodległości przesadzona
Waszczykowski: Medialna reakcja na incydenty podczas Marszu Niepodległości przesadzona  
15 Декабрь 20:02

Incydenty do których doszło podczas Marszu Niepodległości są naganne, ale reakcja na nie, niektórych zagranicznych mediów czy polityków, jest skrajnie przesadzona i nieuzasadniona - ocenił w środę szef MSZ Witold Waszczykowski. to Jego zdaniem mógł to być efekt manipulowania fałszywymi informacjami.

Śmierć córki olimpijczyka. Sąd oddalił kasację Zbigniewa Ziobry
15 Декабрь 19:46

Nie będzie ponownego procesu lekarki, która odbierała poród córek brązowego medalisty olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów, Bartłomieja Bonka. Sąd Najwyższy kasację ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry uznał za bezzasadną. I oddalił wniosek.

Płyta upamiętniająca "Zwykłego szarego człowieka" przed PKiN
Płyta upamiętniająca "Zwykłego szarego człowieka" przed PKiN  
15 Декабрь 18:51

Przed Pałacem Kultury i Nauki wmurowano w środę płytę upamiętniającą "Zwykłego szarego człowieka" - Piotra Szczęsnego, który 19 października podpalił się przed PKiN i zmarł 10 dni później. Tablica znajduje się dokładnie w miejscu tragedii sprzed miesiąca.

Ziobro: chciałbym takich samych standardów wobec wszystkich środowisk
15 Декабрь 18:50

Chciałbym, byśmy postępowali według takich samych standardów wobec wszystkich skrajnych środowisk, które w Polsce funkcjonują - bo są takie i po prawej i po lewej stronie sceny politycznej - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Czarna Księga Rządów PiS" według Nowoczesnej
"Czarna Księga Rządów PiS" według Nowoczesnej  
15 Декабрь 18:48

Posłowie Nowoczesnej zaprezentowali w środę "Czarną Księgę Rządów PiS", w której krytycznie podsumowują dwulecie rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Marek Jurek pisze list do Timmermansa
15 Декабрь 18:18

Marek Jurek napisał list do przewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Pyta w nim m.in. o podstawy prawne instrukcji, które KE udziela rządom, w tym rządowi polskiemu.

Rząd świętuje razem z PiS, a system CEPiK "bez ważnego przeglądu i nie działa"
Rząd świętuje razem z PiS, a system CEPiK "bez ważnego przeglądu i nie działa"  
15 Декабрь 17:02

PO chce, by w przyszłym tygodniu resort cyfryzacji udzielił wyjaśnień w związku z problemami w działaniu systemu ewidencji pojazdów i kierowców CEPiK. Do Sejmu ma trafić wniosek Platformy o zwołanie posiedzenia sejmowej komisji cyfryzacji w tej sprawie.

Ziobro: uważam, że poprzednia ustawa o KRS była lepsza
15 Декабрь 16:46

- Ja kibicuję dobrej zmianie w polskim wymiarze sprawiedliwości. Uważam, że ustawa o KRS, która została przygotowana w ministerstwie sprawiedliwości była lepsza z punktu widzenia celów, które sobie stawiamy w ministerstwie. Tym niemniej uważam, że porozumienie, jeśli ono zostanie zawarte (...), będzie też dobrym rozwiązaniem, dobrym kompromisem - powiedział dziś Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej podsumowującej działania rządu.

Grudziądz: 35-latek oskarżony o znęcanie się nad czterolatkiem
Grudziądz: 35-latek oskarżony o znęcanie się nad czterolatkiem  
15 Декабрь 16:34

35-letni mężczyzna z Grudziądza usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 4-letnim synem swojej konkubiny. Chłopiec trafił do szpitala w poniedziałek. Jest w stanie krytycznym - poinformował zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu Marcin Licznerski.

Poseł Nowoczesnej obawia się o swoje bezpieczeństwo
Poseł Nowoczesnej obawia się o swoje bezpieczeństwo  
15 Декабрь 16:16

Policja z Białegostoku, pod nadzorem prokuratury, wszczęła dochodzenie w związku z obraźliwymi komentarzami, które pojawiły się w internecie pod adresem posła Nowoczesnej Krzysztofa Truskolaskiego.
 • 73
 • 74
 • 75
 • 76
 • 77
 • 78
 • 79
 • 80
 • 81
 • Najnowsze wiadomości
  TOP