Polska


Polska tonie w nieswoich śmieciach
12 Июль 13:19

Jak wynika z odpowiedzi na zapytanie posła PO Krzysztofa Brejzy na temat ilości odpadów przywiezionych do Polski w latach 2015-2017, liczba wwiezionych do kraju śmieci w ciągu dwóch lat wzrosła ponad dwukrotnie.

Fiat Tipo nie zniknie. Koncern nagle obniżył cenę i zmodyfikował silniki, teraz to najtańsza oferta w Polsce
Fiat Tipo nie zniknie. Koncern nagle obniżył cenę i zmodyfikował silniki, teraz to najtańsza oferta w Polsce  
12 Июль 13:16

Fiat Tipo jest koniem pociągowym biznesu włoskiego koncernu w Polsce. I wbrew doniesieniom producent wcale nie zamierza wycofywać go z rynku. A teraz na jedną noc obniżył jego cenę. W efekcie nie znajdziesz nad Wisłą tańszego auta tej wielkości i klasy. Jakim cudem?

PO zbojkotuje Zgromadzenie Narodowe
12 Июль 12:47

Platforma Obywatelska nie weźmie udziału w Zgromadzeniu Narodowym. Powodem "niszczenie demokracji przez PiS".

Prokuratura składa zażalenie na decyzję sądu w sprawie Gawłowskiego
12 Июль 12:31

- Złożyliśmy zażalenie na decyzję sądu o warunkowym areszcie dla Stanisława Gawłowskiego, a także wniosek o wstrzymanie wykonania postanowienia – poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej, prok. Ewa Bialik.

Sąd: Nazwiska sędziów popierających kandydatów do KRS powinny być jawne
12 Июль 12:21

Szef Kancelarii Sejmu musi ujawnić m.in. nazwiska sędziów popierających zgłoszenia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny. Skargę do sądu złożyła Sieć Obywatelska "Watchdog".

Dopalacze będą traktowane jak narkotyki. Nowe regulacje od jesieni
12 Июль 12:20

Rada Ministrów przyjęła w środę projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, przedłożony przez ministra zdrowia.​ Dopalacze będą traktowane jak narkotyki. Za posiadanie znacznej ilości tych nowych środków psychoaktywnych będzie groziło do trzech lat więzienia, a za handel nimi nawet 12 lat.

PiS składa projekt ustawy, który zmienia zasady wyboru I prezesa SN
12 Июль 12:19

Posłowie PiS wnieśli projekt zmian m.in. w Prawie o prokuraturze oraz w ustawie o Sądzie Najwyższym. Propozycje dotyczą m.in. procedury obsadzania stanowisk sędziowskich w SN i procedury wyboru I prezesa SN.

​Tatry: Jaskinia Mroźna znowu otwarta
12 Июль 11:47

Po trwających dwa miesiące pracach zabezpieczających, Jaskinia Mroźna w Tatrach została ponowienie otwarta dla turystów. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) zabezpieczyli niestabilne skały powyżej szlaku zejściowego z jaskini.

Prezydencki minister o szczegółach rozmowy Duda-Trump
12 Июль 11:46

"Wysoce prawdopodobne jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem także w Białym Domu" - powiedział w czwartek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Dodał, że temat ten pojawił się podczas rozmów prezydentów na szczycie NATO w środę.

Śmierć Igora Stachowiaka. Rozpoczął się proces byłych policjantów
12 Июль 11:31

Przed Sądem Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia rozpoczął się w czwartek proces czterech byłych policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem. Stachowiak zmarł na komisariacie w maju 2016 r. Biegli orzekli, że przyczyną śmierci była niewydolność oddechowo-krążeniowa.

John Cleese przeprowadza się na Karaiby w proteście przeciw "obrzydlwej" debacie nad Brexitem
John Cleese przeprowadza się na Karaiby w proteście przeciw "obrzydlwej" debacie nad Brexitem  
12 Июль 10:35

Słynny komik Monty Pythona ogłosił, że jesienią opuszcza Wielką Brytanię i przenosi się na Karaiby w proteście przeciwko debacie na temat Brexitu.

CBA zatrzymało kolejną osobę z grupy powołującej się na wpływy przy tworzeniu CPK
12 Июль 10:02

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę z grupy powołującej się na wpływy m.in. przy tworzeniu Centralnego Portu Komunikacyjnego - dowiedziała się w czwartek PAP. Zatrzymany to biznesmen, który według śledczych miał uwiarygadniać możliwości grupy.

​Wniosek o areszt wobec zatrzymanego przez CBA w sprawie GetBack
12 Июль 09:02

Po postawieniu zarzutów i przesłuchaniu zatrzymanego przez CBA mężczyzny związanego z działaniami na niekorzyść GetBack, prokurator wniósł do sądu o trzymiesięczny areszt - powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Kłopoty powierników. Afera GetBacku położyła się cieniem na branży TFI
Kłopoty powierników. Afera GetBacku położyła się cieniem na branży TFI  
12 Июль 09:01

Afera GetBacku położyła się cieniem na branży TFI. Równie poważnym problemem jest dla niej słaba sytuacja na giełdzie.

Nowe procedury na obozach harcerskich
12 Июль 08:46

Służby i organizacje harcerskie realizują wprowadzone od początku lata nowe zasady i procedury zwiększające bezpieczeństwo na obozach. Te przepisy są pokłosiem ubiegłorocznej tragedii w Suszku (woj. pomorskie).

Biedronki rozwijają skrzydła mimo zakazu handlu w niedziele. Tylko w tym roku ma powstać kolejne 80 placówek
Biedronki rozwijają skrzydła mimo zakazu handlu w niedziele. Tylko w tym roku ma powstać kolejne 80 placówek  
12 Июль 08:31

Dyskonty wróciły na ścieżkę dynamicznego wzrostu. W 2017 r. powstało 150 nowych tego rodzaju sklepów w Polsce, najwięcej od trzech lat.

Cenckiewicz: Oświadczenie lustracyjne Iwulskiego jest nieprawdziwe
12 Июль 07:47

"Jestem po stronie prawdy historycznej i z tego punktu widzenia oświadczenie, że sędzia Józef Iwulski nigdy nie służył w WSW czy w żadnym organie bezpieczeństwa polega na nieprawdzie" - powiedział w środę dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz.

Iwulski: Pisma prezydenta można zaskarżyć
11 Июль 22:48

"Pisma prezydenta Andrzeja Dudy dotyczące przejścia niektórych sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku mogą być zaskarżone" - ocenił w środę sędzia SN Józef Iwulski. Według niego rozpatrzenie takiej skargi należy do właściwości Izby Dyscyplinarnej SN.

Kapica: W aktach nie ma ani jednego dowodu, że nie wypełniałem obowiązków
11 Июль 22:46

"Zapoznałem się z dowodami zebranymi w sprawie oraz zeznaniami świadków i w mojej ocenie nie ma tam ani jednego dowodu na to, że nie wypełniałem swoich obowiązków" - napisał w środę w oświadczeniu były wiceminister finansów Jacek Kapica.

Jeden z najbogatszych Polaków może zostać sponsorem amerykańskiej grupy kolarskiej BMC
Jeden z najbogatszych Polaków może zostać sponsorem amerykańskiej grupy kolarskiej BMC  
11 Июль 21:17

Francuski dziennik sportowy "L'Equipe" poinformował, że polska firma CCC mogłaby zostać w przyszłym roku głównym sponsorem amerykańskiej grupy kolarskiej BMC i w tym celu jest gotowa wyłożyć 25 mln euro.
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • Najnowsze wiadomości
  TOP