Niemcy przypomnieli światu, że zawsze grają do końca. Kolejny błąd sedziego Marciniaka

23 Июнь 23:31   129 wiev

Arbitrem głównym sobotniego meczu był Szymon Marciniak. Polski sędzia już na samym początku podjął bardzo kontrowersyjną decyzję. Marcus Berg wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, a goniący go Jerome Boateng pchnął go z tyłu. Szwed padł w polu karnym jak długi. Ku jego wielkiemu zdziwieniu gra nie została przerwana. Marciniak nawet nie skorzystał z pomocy VAR i nie obejrzał na monitorze tej sytuacji. Telewizyjne powtórki jednak były bezwzględne dla naszego rodaka. Na nich ewidentnie było widać, że Niemiec w nieprzepisowy sposób utrudnił rywalowi oddanie strzału. To kolejny przypadek na tym mundialu, kiedy Marciniak popełnia tak poważny błąd. Wcześniej nie podyktował rzutu karnego dla Argentyny w meczu z Islandią.

Berg seemed to get a big shove in the back but despite #SWE's appeals, no penalty and no use of the VAR.Thoughts?#beINRussia #beINFWC #GERSWE pic.twitter.com/KgQCXeXRuN— beIN SPORTS (@beINSPORTS) 23 czerwca 2018

Sam mecz był bardzo emocjonującym widowiskiem. Najpierw w 32. minucie do siatki Niemców trafił Ola Toivonen i było 1:0 dla Szwecji. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

#mundial2018 #WorldCup #GERSWE #ger #SWE #gol No i mamy 0-1 Szwedzi prowadzą z Niemcami 🙄 pic.twitter.com/xKeYb6N7fQ— Arek Słomczewski (@ArekSlomczewski) 23 czerwca 2018

W przerwie w niemieckiej szatni musiała być burza. Mistrzowie świata na drugą połowę wyszli bardzo zdeterminowani. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Już w trzy minuty po wznowieniu gry do remisu doprowadził Marco Reus.

#GERSWE #ger 1-1 #SWE #mundial2018 #WorldCup #GERSWE #Goal #gol No i mamy remis gol dla Niemców 😁 Co tam się w szatni wydarzyło? pic.twitter.com/Nv9I9xjBdA— Arek Słomczewski (@ArekSlomczewski) 23 czerwca 2018

Na kolejnego gola trzeba było czekać aż do ostatniej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy kapitalnym uderzeniem popisał się Toni Kroos.

Toni Kroos on 🔥🔥🔥 there is only one chance and a lean gap and final minute of the match but he did it 💪🏻💪🏻💪🏻🔥🔥💝💝 #WorldCup #GERSWE #ToniKroos pic.twitter.com/wxqGDtTv4q— 💝AR💝🇫🇷 (@behappy0812) 23 czerwca 2018

Dzięki temu zwycięstwu Niemcy zachowali realne szanse na wyjście z grupy.