Wielka Brytania wydala 23 rosyjskich dyplomatów

14 Март 16:20   110 wiev


Wielka Brytania wydala 23 rosyjskich dyplomatów

W związku z próbą zabójstwa byłego oficera rosyjskiego wywiadu GRU Siergieja Skripala, premier Theresa May poinformowała, że Wielka Brytania wydali 23 rosyjskich dyplomatów - informuje "The New York Times".

Zdjęcie Theresa May /FRANCOIS LENOIR /AFP


W nocy z wtorku na środę minął termin, który brytyjska premier dała rosyjskim władzom na wyjaśnienie okoliczności ataku na byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córkę Julię Skripal, a w szczególności na ustalenie, w jaki sposób na terenie Wielkiej Brytanii znalazła się rosyjska broń chemiczna. Reklama

Zgodnie z zapowiedzią, May przedstawiła w Izbie Gmin dalsze kroki brytyjskiego rządu w odniesieniu do tej sprawy.

Wielka Brytania zawiesiła spotkania bilateralne z Rosją, co - jak podkreśla IAR - oznacza odwołanie zaproszenia dla szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa. Wskazane przez brytyjską premier osoby mają tydzień na opuszczenie kraju.

Od poniedziałku, kiedy May powiedziała, że "jest wysoce prawdopodobne, że Rosja była odpowiedzialna" za atak na Skripala i jego córkę, Julię, rosyjskie władze wydały serię oświadczeń, zaprzeczających jakiemukolwiek zaangażowaniu Rosji w tę sprawę.

Rzecznik ambasady Rosji w Londynie informował również, że jakiekolwiek "groźby karnych posunięć wobec Rosji spotkają się z odpowiedzią".Najnowsze wiadomości
TOP