Wyniki wyborów w Rosji: Rekordowe poparcie dla Putina

19 Март 08:31   51 wiev


Wyniki wyborów w Rosji: Rekordowe poparcie dla Putina

Po podliczeniu głosów z 95 proc. komisji wyborczych frekwencja w wyborach wyniosła 67 proc. - podała Centralna Komisja Wyborcza. Jak wskazują cząstkowe wyniki, na Władimira Putina w wyborach prezydenckich głosowało 76,65 proc. wyborców.

Zdjęcie Władimir Putin /PAP/EPA


Paweł Grudinin otrzymał 11,92 proc. głosów, a Władimira Żyrinowskiego poparło 5,77 proc. wyborców. Rekordowe poparcie Reklama

Najnowsze dane CKW wskazują, że wynik uzyskany przez Putina jest wyższy niż w jakichkolwiek poprzednich wyborach prezydenckich, w których brał on udział. W 2000 roku, u początku swych rządów, Putin uzyskał w wyborach 52,9 proc., w 2004 - 71,3 procent, a w 2012 - gdy wrócił na Kreml po czteroletnim sprawowaniu urzędu premiera - 63,6 proc.

"Dziękuję za rezultat"

"Bardzo wam dziękuję za rezultat" - oświadczył Putin, który pojawił się na wiecu na placu Maneżowym w Moskwie. Zaapelował także, by kraj zachował swoją jedność.

Wiec i koncert na placu Maneżowym zorganizowany został w związku z obchodami czwartej rocznicy aneksji Krymu.

Putin powiedział w niedzielę wieczorem w swoim sztabie wyborczym w Moskwie, że zmiany w rządzie zostaną przeprowadzone po jego zaprzysiężeniu na kolejną kadencję. Putin mówił o tym odpowiadając na spotkaniu w sztabie na pytania prasy.Rosyjski prezydent wskazał, że zmiany powinny być dokonywane przez szefa państwa po tym, gdy zacznie on sprawować swój urząd. "Dlatego zmiany zajdą po zaprzysiężeniu" - wyjaśnił.Najnowsze wiadomości
TOP