Duda na spotkaniu z Trumpem podczas szczytu NATO. "Prezydenci odbyli rozmowę głównie o współpracy wojskowej"

11 Июль 19:01   29 wiev


Duda na spotkaniu z Trumpem podczas szczytu NATO. "Prezydenci odbyli rozmowę głównie o współpracy wojskowej"

- Zakończyła się rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem w ramach szczytu NATO. Prezydent Trump zaprosił prezydenta Dudę do swojego pokoju tutaj w siedzibie Sojuszu - poinformował PAP Szczerski.

W rozmowie uczestniczył też doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton, a także minister Szczerski.


Jak powiadomił Szczerski, prezydenci odbyli rozmowę "głównie o współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej w zakresie sprzętu i w zakresie współpracy jednostek wojskowych". - Prezydenci omówili też kalendarz kontaktów politycznych na najwyższym szczeblu – dodał szef gabinetu prezydenta.

Szczerski poinformował też, że wcześniej on, a także szef MON Mariusz Błaszczak rozmawiali z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem.

W środę po południu w siedzibie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli rozpoczął się dwudniowy szczyt przywódców państw NATO. Mają oni rozmawiać m.in. o podziale obciążeń, nowych dowództwach i zdolnościach obronnych. Kilka godzin przed szczytem zostało zdominowanych przez gorącą dyskusję o wydatkach NATO.Najnowsze wiadomości
TOP