Kładka pęka pod turystami. To nagranie przyprawi Cię o szybsze bicie serca

13 Ноябрь 14:33   60 wiev


Kilka dni temu do sieci trafiło mrożące krew w żyłach nagranie. Obejrzały jej już tysiące internautów. Widać na nim turystów spacerujących szklaną kładką na górze Yuntai w Chinach. W pewnej chwili szyby zaczynają pękać. Znajdujący się ponad tysiąc metrów nad ziemią ludzie ze strachu tracą grunt pod nogami. Są śmiertelnie przerażeni. Okazuje się jednak, że tak naprawdę nic im nie grozi. Padli ofiarami okrutnego, bo mogącego zakończyć się nawet zawałem żartu. 

Za „kawał” przeprosili zarządcy kładki. Tłumaczyli, że efekt pękającego szkła miał sprawić, by przejście mostem było jeszcze bardziej emocjonujące. – Jest nam bardzo przykro, że wystraszyliśmy ludzi – stwierdzili. Dodali jednak, że panele wykorzystane do żartu nie zostaną zdemontowane. 

Kładka na górze Yuntai ma prawie 300 metrów długości. Wykonano ją z hartowanego szkła. Most jest w stanie udźwignąć ciężar nawet 800 kilogramów. W 2015 roku szklana ścieżka popękała naprawdę. Stało się tak przez turystkę, która upuściła na nią kubek ze stali nierdzewnej. Kładkę ewakuowano. Zarządcy atrakcji tłumaczyli wtedy, że pękła tylko jedna z trzech warstw szkła, więc życie kobiety nie było zagrożone.


Zobacz też:

MIN, cnet.comNajnowsze wiadomości
TOP